Kadra nauczycielska

Kącik dla Rodzica

Gimnazjum nr 1 historia

Obchody Jubileuszu 25-lecia Szkoły

Tegoroczne przedświąteczne spotkanie naszej społeczności miało szczególny charakter. Obchodziliśmy 25-lecie Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 92! Wraz z zaproszonymi Gośćmi odbyliśmy 8 grudnia 2018 sentymentalną podróż w czasie i przedstawiliśmy im swoją historię… śpiewająco!

Muzyką, tańcem i ruchem scenicznym z towarzyszeniem słowa opowiedzieliśmy historię o wzrastaniu, dojrzewaniu, zdobywaniu mądrości życiowej. O tym, co kształtuje dziecko, co sprawia, że staje się wrażliwym i mądrym młodym człowiekiem. Przypomnieliśmy fragmenty widowisk wystawianych rokrocznie w dniu Świątecznego Pikniku Charytatywnego, który należy do tradycji naszej szkoły. W artystycznej formie dowiedliśmy, że odkrycie, iż czas pierzcha w bystrym pędzie, to powód do radości. Jej źródłem jest dla Dyrekcji i Nauczycieli towarzyszenie kolejny rocznikom Wychowanków w drodze ku dorosłości. Na scenie obok najmłodszych milusińskich stanęli absolwenci sprzed wielu lat. Jakże to niezwykłe żywe obrazy spotkań przeszłości z teraźniejszością!

Był czas na podsumowania, wspomnienia, refleksje. Na łzy wzruszenia i serdeczne podziękowania. Dziś uczniami naszej szkoły są dzieci niegdysiejszych uczniów. I to jest, zdaje się, najlepsza rekomendacja!

Zapraszamy do zapoznania się z jubileuszowym biuletynem

Zobacz zdjęcia z obchodów 25-lecia

e-mail: psp92@szkolaprywatna92.edu.pl