Aktualności
 

Strona główna

Oferujemy

Rekrutacja

Opłaty

Nasze osiągnięcia

Aktualności

Kalendarium

Kadra nauczycielska

Uczniowie

Zajęcia dodatkowe

Piknik charytatywny

Wyniki/Ranking

Kronika Szkoły

Podręczniki

Kontakt

20-lecie Szkoły

25-lecie Szkoły

Do pobrania

Gazetka szkolna

Biuletyn szkolny

RODO

Dokumenty szkoły

Wytyczne MEN, MZ i GIS

Kącik dla Rodzica

Gimnazjum nr 1 historia


Galeria zdjęć

26 kwietnia 2022 r.

By wszyscy mogli świętować Wielkanoc...

Gdy większość uczniów wypoczywała po Świętach Wielkanocnych, ciesząc się z dodatkowego wolnego dnia, wolontariusze znów ruszyli do akcji! 19.04.br. uczniowie z klas VII, inspirowani przez panią Janinę Karczewską, kolejny raz wzięli udział w programie Mazowieckiego Kuratora Oświaty - „Paczka na Kresy”. Wspólnie z harcerzami p. Marcina Świderskiego i innymi wolontariuszami spakowali 2500 świątecznych zestawów dla ukraińskich uchodźców. Chyba szczególnie istotne jest to, że oprócz zaangażowania w pracę młodzież okazuje przybyszom empatię i solidarność. Gratulujemy!


8 kwietnia 2022 r.

Ferie wielkanocne

Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Przed nami ferie wiosenne i Wielkanoc. Życzymy Wam pełnych spokoju i nadziei Świąt Wielkanocnych, optymizmu, wiary w lepsze jutro oraz wielu ciepłych, radosnych i słonecznych chwil z Najbliższymi!


7 kwietnia 2022 r.

Radość z nauki… gotowania!

Obejrzyjcie naszą fotorelację z warsztatów kulinarnych kl. 5a.

Zobaczcie, jak przyjemne może być wspólne przygotowywanie posiłków!


1 kwietnia 2022 r.

Dary dla Ukrainy

Gdy Dyrekcja Szkoły ogłosiła apel o zbiórkę darów dla ukraińskich uchodźców, którzy znaleźli tymczasowy dom w Wieliszewie, nie trzeba było długo czekać na odzew. Uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz rodzice znosili niezbędne produkty. W ciągu kilku zaledwie dni sala taneczna zapełniła się paczkami z długoterminową żywnością, lekarstwami, środkami higienicznymi, kocami, śpiworami i innymi artykułami potrzebnymi ludziom, którzy w wyniku rosyjskiej agresji stracili wszystko. Organizacją zbiórki kierowali nauczyciele: p. Janina Karczewska, p. Magda Donat, p. Sławomira Bastek, p. Anna Zegar i p. Bartek Wilczyński. Samorząd Szkolny każdą wolną godzinę przeznaczał na sortowanie i pakowanie dostarczonych rzeczy. Rodzice zorganizowali transport. Dary z naszej szkoły zostały zawiezione do Wieliszewa, do szpitala w Międzylesiu, do fundacji Szlachetna Paczka i do SP nr 12 w Otwocku, która udostępniła uchodźcom salę gimnastyczną. Leki dostarczyliśmy bezpośrednio do Ukrainy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc dla Ukrainy, za okazane serce i przyniesione dary.


24 marca 2022 r.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

W poniedziałek - 21 marca - powitaliśmy w szkole wiosnę. Czekaliśmy na ten dzień z niecierpliwością! Na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło. Każda klasa przygotowała wiosenne stroje i dekoracje. Już po pierwszej lekcji rozpoczęły się obchody tego wyjątkowego dnia. W tym roku Dzień Wiosny świętowaliśmy na sportowo. Emocji było co niemiara! Reprezentacje klas rywalizowały ze sobą w różnych dyscyplinach sportowych. Starsi rozegrali zaciekłe mecze koszykówki, młodsi zagrali w piłkę nożną. Oprócz gier zespołowych bawiliśmy i integrowaliśmy się świetnie przeciągając linę, biegając, a także skacząc na skakance. To był radosny i, jak na wiosnę przystało, wyjątkowo słoneczny dzień. W tym dniu wszyscy wrócili do domów zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy. :-)


18 marca 2022 r.

Dla ukraińskich uchodźcówAkcja Wawerskiego Centrum Kultury w Międzylesiu „Pomagamy Ukrainie” koordynowana przez p. Marcina Świderskiego spotkała się z ogromnym zainteresowaniem naszych szkolnych wolontariuszy. Młodzież całym sercem wsparła ukraińskich uchodźców. Uczniowie pod opieką p. Janiny Karczewskiej podjęli systematyczną, kilkudniową pracę polegającą na sortowaniu, pakowaniu i przenoszeniu do autokaru żywności oraz artykułów sanitarnych. Zaangażowanie i zdyscyplinowanie młodzieży zostało docenione przez pracowników domu kultury oraz okolicznych mieszkańców. Szkole przynieśli chlubę, a wojennym uciekinierom – być może wiarę w dobro i serdeczność Polaków.14 marca 2022 r.

Pomagamy rodakom!Szkolni wolontariusze zaangażowali się w pomoc dla Polaków zesłanych na Syberię i do Kazachstanu w czasach agresji Związku Radzieckiego na ziemie polskie. Teraz rodziny zesłańców powracają w ojczyste strony. Ich bagaż to najczęściej tylko ból, pamięć o przeżytych tragediach i rozpacz po utracie bliskich. Nie mają nic – żadnego dobytku, nawet najbardziej potrzebnych w życiu sprzętów, pozwalających na rozpoczęcie nowego życia.

Dlatego przekazaliśmy polskiej rodzinie repatriantów, przebywającej obecnie w Pułtusku, podstawowe wyposażenie gospodarstwa domowego. Nowe i dobrej jakości rzeczy, takie jak odkurzacz, sprzęt kuchenny, suszarki do włosów i ręczniki nasi uczniowie zgromadzili w krótkim czasie i zawieźli mieszkańcom Domu Kresowego „Kasztel” w Pułtusku. Do zbiórki zorganizowanej przez panią Janinę Karczewską i przeprowadzonej przez szkolną młodzież włączyła się Rada Pedagogiczna, przekazując repatriantom 1180 zł.

Sympatyczna laurka wykonana przez dzieci byłych zesłańców jest dowodem, że taka pomoc jest przyjmowana z prawdziwym wzruszeniem i wdzięcznością.4 marca 2022 r.Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice i Uczniowie!

W związku z wojną w Ukrainie nie możemy pozostać obojętni!

Zwracamy się do Państwa z apelem o wsparcie. Chcemy pomóc Uchodźcom przebywającym w Wieliszewie.

W sali tanecznej zbieramy leki, środki opatrunkowe, środki czystości i higieny osobistej, koce, śpiwory, ręczniki, pościel, żywność z długim terminem ważności, a także baterie, latarki, ładowarki.

W zaistniałej sytuacji niezbędna jest każda pomoc. Uchodźcom z Ukrainy można również udzielić wsparcia finansowego na https://liblink.pl/drKiCYODDy18 lutego 2022 r.Kocha, lubi, szanuje...

Chyba każdy zna tę wyliczankę, a przypominamy ją sobie najczęściej 14 lutego, w dzień świętego Walentego. Walentynki tak na dobre zagościły w naszej polskiej kulturze, że trudno sobie wyobrazić, by szkoła o nich zapomniała. Najmłodsi uczniowie już od samego rana przygotowywali czerwone serduszka dla wybranej osoby, by wyrazić swoje uczucia. Szczególnie dobrze sprawdziło się „pudełko przyjaźni” w klasie II c, do którego dzieci wrzucały deklaracje szczerej przyjaźni, solidarności, serdeczności i zaufania. Być może adresaci tych sympatycznych wyznań poczuli nieco mocniejsze bicie serca...17 lutego 2022 r.W karnawale

Choć ze względu na nauczanie zdalne nie ma w szkole klas V-VIII, to 24 stycznia wcale nie było tu cicho. A to wszystko z powodu karnawału. Tego dnia w sali tanecznej zabrzmiała muzyka, a na korytarzach zaroiło się od kolorowych strojów. Pani Iwona Nadolna aranżowała zabawy dla każdej kolejnej grupy dzieci, organizowała konkursy i całkiem skutecznie zachęcała małych tancerzy do pląsów i przytupów. Tak bawiły się klasy I-III. Widzieliśmy wspaniałych rycerzy i piękne królewny, smoki, potwory, czarnoksiężników, postaci znane z książek i filmów, wszystkie czarodziejskie i fantastyczne.

Po zabawie był czas na słodki poczęstunek, o który zadbali rodzice poszczególnych klas. A panie wychowawczynie jak zwykle pracowały nad stworzeniem tej wspaniałej, przyjaznej atmosfery, w której wszystkie dzieci mogły czuć się szczególnie wyróżnione, niczym bohaterowie najpiękniejszych baśni.14 lutego 2022 r.Wspieramy WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już na dobre wpisała się w kalendarz szkolnych wydarzeń. W tym roku wystartowaliśmy po raz 22. I chociaż czas upływa, a pierwsi szkolni wolontariusze są już od dawna dorosłymi ludźmi, to jedno się nie zmieniło: wciąż trwa ten porywający entuzjazm, wynikający z przekonania, że pomoc jest potrzebna. Tym razem Orkiestra pracowała na wsparcie diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. 30 stycznia młodzież naszej szkoły mimo niesprzyjającej pogody, rozpoczynających się ferii i trwającej wciąż pandemii wzięła udział w finale, zbierając do tradycyjnych skarbonek z czerwonym sercem ofiarowane przez przechodniów pieniądze. Akcja koordynowana przez szefa szkolnego sztabu p. Krzysztofa Ptasińskego oraz zastępczynię szefa p. Magdalenę Donat wskazała w kolejnych etapach zbiórki na kompetencje nauczycieli w kierowaniu pracami młodzieży, dowiodła też ogromnego zaangażowania uczestników. Uzbieraliśmy 50717 zł, kwotę tę zasiliła dodatkowo wpłata 820 zł do eSkarbonki, dokonana przez jednego z uczniów. Łącznie przekazaliśmy na szlachetny cel ratowania zdrowia i życia dzieci 51537 zł. Serdecznie dziękujemy organizatorom za umiejętne jednoczenie uczniów w działaniu na rzecz spraw wielkich i ważnych, a młodzieży – za odpowiedzialną postawę i gorące serca.24 stycznia 2022 r.Drodzy Uczniowie!

Przed Wami zimowa przerwa w nauce. Mimo trudnych, pandemicznych okoliczności życzymy Wam radosnych i niezapomnianych ferii. Spędźcie ten czas aktywnie i wesoło, w pełni zasłużenie korzystając z wolnych dni. Odpoczywajcie, cieszcie się relaksem, poznajcie nowych przyjaciół i nowe miejsca!

Jednocześnie prosimy - nie zapominajcie o bezpieczeństwie swoim i Waszych najbliższych.

    • Bądźcie widoczni na drodze!
    • Myślcie i przewidujcie konsekwencje swoich zachowań na stokach, wyciągach i innych miejscach zabaw!
    • Używajcie kasków chroniących głowę!
    • Pamiętajcie o telefonie alarmowym 112!
    • Przestrzegajcie zaleceń covidowych!

14 stycznia 2022 r.Szanowni Państwo – Rodzice, Nauczyciele! Drodzy Uczniowie!

Z dumą i radością informujemy, że nasza szkoła, w roku szkolnym 2020/2021, zajęła I miejsce w rankingu szkół podstawowych, pod względem wyniku egzaminu ósmoklasisty. O miejscu w zestawieniu zdecydowała średnia wyników ze wszystkich zdawanych przedmiotów.

Gratulujemy Uczniom i Nauczycielom!
Dyrekcja Szkoły

L.P.
Nazwa szkoły
Ulica nr
Wynik
1
PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 92
ul. Patriotów 347
93,53
2
PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 81 FUNDACJI "RODZICE DZIECIOM"
ul. Ludwika Krzywickiego 30
92,41
3
SZKOŁA PODSTAWOWA PRZY SPOŁECZNYM LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM NR 4 IM. BATALIONU AK "PARASOL"
ul. Hawajska 14a
91,19
4
PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 SIÓSTR NIEPOKALANEK IM. BŁ. M. MARCELINY DAROWSKIEJ
ul. Jerzego Zaruby 2
90,86
5
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 9 SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO
ul. Wiolinowa 6
90,57
6
PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 51 IM. JANA BRZECHWY
ul. Harfowa 2
88,96
7
SPOŁECZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10 IM.KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO
ul. Ostrobramska 72
88,77
8
SPOŁECZNA SZKOŁA PODSTAWOWA INTEGRACYJNA NR 100 SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO
ul. Wolumen 3
88,69

Fragment rankingu został opublikowany za zgodą wydawcy portalu miastopociech.pl (całość artykułu dostępna na stronie: https://www.miastopociech.pl/aktualnosci/ranking-warszawskich-szkol-podstawowych-2021)22 grudnia 2021 r.Jest taki dzień...

To był naprawdę piękny dzień w naszej szkole, dzień „bardzo ciepły, choć grudniowy”. Jeszcze teraz, mimo że upłynęło parę dni, wracamy do niego wspomnieniami. Siedzieliśmy w grupach albo całymi klasami na korytarzach, z powodu pandemii rozlokowani w różnych miejscach, na parterze, na pierwszym piętrze, na drugim. Śpiewaliśmy kolędy, niektórzy głośno dostrajali swój głos do prowadzonego przez pana Jarka Woźniaka chóru, inni tylko nucili lub po prostu słuchali. „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, „Maleńka cicha stajenka licha”, „Lulajże, Jezuniu” i inne kolędy wypełniły całą przestrzeń. Nastrój świąt Bożego Narodzenia ogarnął szkołę.

Dziękujemy panu Jarkowi, który podarował nam tę namiastkę świąt, oraz jego chórzystkom za to, że potrafili w tak miły, sympatyczny sposób przywołać świąteczną atmosferę i obudzić w nas najlepsze uczucia.

Słowa Pani Dyrektor o tym, że „Święta Bożego Narodzenia to czas, gdy nasza życzliwość dla świata nabiera szczególnej mocy, to czas okazywania bliskim troski, obdarowywania serdecznym słowem” nabrały szczególnej mocy. Chyba każdy z nas teraz wierzy, że muszą spełnić się pełne serdecznego ciepła życzenia Pani Dyrektor, „aby święta stały się czasem odpoczynku i wytchnienia od codziennych problemów, by przyniosły radość i nadzieję na spełnienie marzeń, by dały wiarę w dobro i szlachetność ludzi”. A przekaz, by rok 2022 „pozwolił z ufnością patrzeć w przyszłość oraz skłonił do podejmowania ciekawych wyzwań i snucia odważnych, mądrych planów” może stanie się naszą dewizą?

20 grudnia 2021 r.Klimat świątecznych tradycji

Święta już naprawdę blisko, o czym świadczy nie tylko kalendarz, ale też atmosfera w szkole, która z dnia na dzień staje się coraz bardziej uroczysta. Wystrój pomieszczeń i dobiegająca z głębi korytarzy melodia kolęd nie pozostawiają wątpliwości, że to naprawdę już niedługo. A skoro tak, to na pewno warto poznać świąteczne tradycje, przecież troskliwie pielęgnujemy je od wielu pokoleń i chyba nikt nie zaprzeczy, że bez nich święta straciłyby swój niepowtarzalny klimat.

Jak stworzyć ten klimat, jeśli nie serdecznym słowem i życzliwością? To na pewno jest najważniejsze, ale oprócz gorących serc – musi być choinka pełna kolorowych, błyszczących bombek!

Klas I b już wie, jak powstają takie bombki. Wycieczka do fabryki, w której pieczołowicie, z ogromną starannością produkuje się i zdobi te kruche cudeńka, pozostawiła wiele wrażeń. Dzieci dały prawdziwy popis swych umiejętności artystycznych, gdy z zachwytem w oczach tworzyły małe dzieła sztuki.

Za świąteczne malowanie wzięła się również klasa III a. Tym razem nie pędzelkiem i farbkami, lecz... lukrem, kolorowym kremem, czekoladowymi kuleczkami. I oczywiście nie na szkle, tylko na aromatycznych wypiekach, kuszących niepowtarzalnym smakiem. Ile pierniczków ozdobiono, a ile z nich zjedzono – pozostanie słodką tajemnicą małych artystów.


12 grudnia 2021 r.Święty Mikołaj w szkole

Czy jest w szkole uczeń, który nie czekałby z rosnącą niecierpliwością na dzień 6 grudnia? Odpowiedź uzyskaliśmy w czasie odwiedzin świętego Mikołaja w każdej z klas – od pierwszych do ósmych. Zarówno najmłodsi, jak i ci trochę starsi z ekscytacją witali postać z białą brodą i w tradycyjnym mikołajowym stroju, z towarzyszącym mu reniferem. Za drzwiami czaiły się elfy, czyniąc nieco hałasu, co jeszcze bardziej intrygowało dzieci, przejęte tą niecodzienną sytuacją. Widok był imponujący, jednak najważniejsze było to, co Mikołaj przyniósł w prezencie. Chyba nikogo nie zawiódł! Każda klasa otrzymała ciekawą grę planszową (w dobie zabawek elektronicznych to prawdziwy rarytas), każde dziecko dostało coś słodkiego. Radości było naprawdę wiele. A ile śmiechu, gdy pod postaciami w czerwonych płaszczach rozpoznawano... chłopców z VIII d!

Niemal żadna klasa nie odstąpiła od tradycji wzajemnego obdarowywania się upominkami. Atrakcje nie ominęły też dzieci uczących się w trybie zdalnym. Ten dzień był pełen niespodzianek, słodyczy, gorących wykrzykników i… szeleszczących papierków.

Poniżej zamieszczamy portrety Mikołajów oraz zdjęcia z klas: I b, III a, III b i IV a.
10 grudnia 2021 r.Nie bądźmy obojętni…

Grudzień to taki miesiąc, w którym budzi się w nas wrażliwość na krzywdę innych. Ze szczególną wyrazistością dostrzegamy, że ktoś jest samotny, bezradny. I pełni empatii wyciągamy rękę do takiej osoby, by obdarzyć ją choćby odrobiną serdeczności i troski. Gdy świat dokoła nas rozbrzmiewa melodią kolęd, nie sposób przejść obojętnie wobec kogoś, kto potrzebuje pomocy. Pamiętaliśmy o tym zawsze, od początku istnienia naszej szkoły czuliśmy potrzebę dzielenia się radością i serdecznym słowem. Nasze coroczne pikniki charytatywne dawały wielu nieznanym nam ludziom namiastkę prawdziwych świąt, gdy wraz z prezentem i życzeniami docierała do nich myśl, że dobro istnieje.

W tym roku również, choć pandemia stawia przed nami poważne przeszkody, nie zamykamy oczu na czyjeś nieszczęście. Nie będzie wprawdzie barwnego, roztańczonego i rozśpiewanego pikniku, nie będzie stoisk z wykonanymi przez dzieci ozdobami choinkowych. Nie spotkamy się w grudniową sobotę, by przeprowadzić wielką akcję dobroczynną na rzecz podopiecznych wielu fundacji i hospicjów. W zamian za to angażujemy się w działania organizacji, których celem, tak jak naszym, jest pomaganie każdemu, kto bardzo tej pomocy potrzebuje.

Chcemy wywołać uśmiech na twarzach ludzi, których przytłacza nostalgia za ojczyzną. Mowa o Polakach mieszkających na Wileńszczyźnie i na Ukrainie, o tych, którzy żyją za naszymi wschodnimi granicami w poczuciu wyobcowania, bo nie znajdują wokół znajomych krajobrazów, nie słyszą ojczystego języka. Często czują się zapomniani i odrzuceni, jak ludzie bez ojczyzny. Dlatego wolontariusze z naszej szkoły z wielkim zapałem włączyli się do działań Fundacji Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom, która kolejny już raz wystąpiła z projektem niesienia pomocy Kresowianom. Młodzież z klas VII i VIII przygotowywała paczki z produktami żywnościowymi pozwalającymi rodakom za granicą spędzić święta zgodnie z polską tradycją, w uroczystym nastroju i z przekonaniem, że nie są sami w swych odległych krajach, bo tu, w ojczyźnie o nich pamiętamy. Pod opieką pani Janiny Karczewskiej i przy wsparciu pani dyrektor Anny Grządkowskiej uczniowie bardzo pracowicie spędzili sobotę 4 grudnia. Ich trud został doceniony przez organizatorów, którzy podziękowali im za wyjątkowe zaangażowanie w działalność charytatywną i dużą wrażliwość społeczną.

Warto jeszcze powiedzieć, że wspomniane zdarzenie miało miejsce w przeddzień Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który świętujemy 5 grudnia. Nasi szkolni wolontariusze zapisali już piękne karty swej bezinteresownej działalności, bo choć od inauguracji roku szkolnego minęły zaledwie 3 miesiące, dali nam się poznać w akcjach „Wolontariusze na start!”, „Bieg z Radością” oraz w obecnej - „Paczka na Kresy”. Nie wątpimy, że to nie koniec ich aktywności. Życzymy im niesłabnącej energii oraz satysfakcji z pracy wymagającej wiele poświęcenia i wyrzeczeń.
1 grudnia 2021 r.Trzy miesiące nauki za nami. Jesień w pełni, parę razy nawet dała o sobie znać nadchodząca zima i, ku radości najmłodszych, poprószył za oknem pierwszy śnieżek... Jeszcze kilka lat temu, o tej porze roku, bylibyśmy w ferworze przygotowań do tradycyjnego, corocznego szkolnego Pikniku Charytatywnego, lecz ten grudzień, kolejny już niestety raz, zdominowała epidemia covid-19 i związane z nią obostrzenia. W listopadzie niektóre z klas zmuszone były do czasowego przejścia na zdalny tryb nauki. Pojawiły się pierwsze zachorowania wśród dzieci i nauczycieli. Na szczęście wszyscy łagodnie przeszli infekcje i po okresie koniecznej izolacji wracali do nauki i pracy.

W listopadzie w naszej szkole uroczyście obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W środę 10 listopada odświętnie ubrani i patriotycznie nastrojeni przy akompaniamencie p. Jarosława Woźniaka odśpiewaliśmy hymn naszego kraju. Przez cały dzień na lekcjach muzyki, zajęciach z wychowawcą i języku polskim z zaangażowaniem śpiewaliśmy patriotyczne pieśni polskie.

16 i 17 listopada odbyły się Dni Otwarte, czyli indywidualne spotkania nauczycieli z rodzicami. W tym roku rozmowy prowadzone były zdalnie, na platformie Teams.

Przed nami grudzień i czas wystawiania przewidywanych ocen półrocznych.

Życzymy Wam, aby były one jak najlepsze. :-)
5 listopada 2021 r.Nie zdążyliśmy się obejrzeć, jak minął październik! Obawialiśmy się nauki zdalnej, ale na szczęście jesteśmy razem, stacjonarnie! :-) Jesień okazała się dla nas wyjątkowo łaskawa, nie brakowało słońca, dlatego każdą wolną chwilę staraliśmy się spędzić aktywnie, na świeżym powietrzu. W przerwach wychodziliśmy na boisko szkolne, graliśmy w ping ponga i integrowaliśmy się na tarasie "Białej".

Wielu uczniów klas siódmych i ósmych wzięło udział w przedmiotowych konkursach kuratoryjnych. Ponieważ wiemy, jak są one trudne, jesteśmy dumni, że mamy już kolegów i koleżanki, którzy awansowali do rejonowych etapów konkursów. Trzymamy za Was mocno kciuki!

14 października, jak co roku, świętowaliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Dzień ten, choć spędzony przez nas w szkole, pełen był radości, słodyczy i uśmiechu. Naszym Nauczycielom, raz jeszcze, życzymy nieustającej satysfakcji z pracy i samych wzorowych ;-) uczniów!

Przez cały miniony miesiąc - z inicjatywy Samorządu Szkolnego - prowadziliśmy zbiórkę karmy i artykułów niezbędnych schroniskowym zwierzętom. W każdej sali pojawiły się pudełka na przeróżne psie akcesoria, które, ku naszej radości, szybko zapełniły się darami dla potrzebujących czworonożnych przyjaciół z Azylu pod Psim Aniołem. Wielkie dzięki dla wszystkich zaangażowanych w akcję uczniów i nauczycieli!

Październik obfitował również w szereg, bliższych i dalszych, wycieczek klasowych. Najdalej i najdłużej bawiła i integrowała się klasa 8D, która trzy dni spędziła na urokliwym Podlasiu. Inni wyjeżdżali na krótsze, lecz równie udane, wypady. Klasy piąte odwiedziły bajkową Łódź, czwartoklasiści wędrowali po Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, a starsi spacerowali po Warszawie szlakiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Dużo radości i emocji dostarczył uczniom klas czwartych i piątych wyjazd do Julinka, a szóstoklasistom ekscytujących doznań naukowych zapewniła wizyta w Labosferze.

Wszystkich październikowych wycieczek nie sposób wymienić i opisać, pozostały roześmiane zdjęcia i niezapomniane wspomnienia. Liczymy, że listopad będzie równie "uśmiechnięty"! :-))


25 października 2021 r.

Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 20 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci z klas pierwszych. W tym podniosłym wydarzeniu brali udział uczniowie klasy 1A i 1B wraz z wychowawczyniami - p. Teresą Kułak oraz p. Anią Jankun, dyrekcja szkoły, a także rodzice bohaterów uroczystości.

W niezwykle uroczystej atmosferze uczniowie klas pierwszych ślubowali godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem ramion dzieci. Od tej chwili stały się one nowymi, pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej rodziny.

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!


12 października 2021 r.

Szanowni Państwo!

Szanowni Państwo! Drodzy Wychowawcy! Kochani Uczniowie!

W dniach 15.10-29.10.21 w ramach Miesiąca Dobroci dla Zwierząt prowadzimy zbiórkę karmy oraz innych akcesoriów dla Fundacji Azylu pod Psim Aniołem w Falenicy.

Zbiórkę prowadzi każda z klas pod nadzorem przewodniczącego, który przygotowuje miejsce i karton, do którego wkładamy przyniesione rzeczy.

Samorząd Szkolny zachęca do pomocy milusińskim falenickiej Fundacji!

Łączmy siły i pomagajmy! :) http://www.psianiol.org.pl/
8 października 2021 r.

ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klas pierwszych na uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia naszej szkoły, która odbędzie się 20 października 2021 r. o godz. 1700 w Sali gimnastycznej.

Dyrekcja, Nauczyciele, UczniowieZapraszamy maksymalnie dwóch opiekunów do jednego dziecka i prosimy o przybycie w maseczkach ochronnych.


7 października 2021 r.

1 września w naszej szkole – tak jak w tysiącach szkół w całej Polsce – zabrzmiał pierwszy dzwonek. Wróciliśmy do nauki, spotkań z wychowawcami i nauczycielami oraz kolegami i koleżankami. Długi czas nauki zdalnej w poprzednim roku szkolnym sprawił, że stęskniliśmy się za murami naszej „Białej”.

Wrześniowa pogoda sprzyjała aktywnościom na świeżym powietrzu. Nie tylko przerwy, ale również niektóre lekcje spędzaliśmy na boisku. Nie da się ukryć, że pracy we wrześniu także mieliśmy sporo. Nauczyciele sprawdzali, ile zostało w uczniowskich głowach po wakacyjnej przerwie…😉

Uczestniczyliśmy w wielu wycieczkach😊Zobaczcie zdjęcia.

Klasa 8a wraz z Wychowawczynią i ukochanym Panem od fizyki zwiedziła Trójmiasto, klasy 3 poznawały historię Starego Miasta oraz podziwiały piękno Podlasia. Klasy 7a i 7c wraz z Opiekunami podążały szlakiem Jana Kochanowskiego, zwiedzając Czarnolas oraz poznały historię urokliwego Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Następnie wybrały się w podróż szlakiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w wędrówkę od miejsca jego urodzenia, aż po miejsce pochówku na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Wrzesień minął nam także pod znakiem kontaktu z kulturą wysoką. Klasa 4a wraz z Wychowawcą wybrała się na spektakl do Teatru Syrena, a następnie swój apetyt uzupełniła, uczestnicząc w warsztatach kulinarnych. Było po prostu elegancko i pysznie 😊 Klasy 3a i 3b spędziły czas na planie filmowym, gdzie wcieliły się nie tylko w rolę publiczności, ale także stawiały pierwsze aktorskie kroki… Cała społeczność szkolna świętowała hucznie Dzień Jesieni oraz Dzień Chłopaka.😊

Spójrzcie tylko na zdjęcia – uśmiechnięte buzie dzieci, ciekawe miejsca i słoneczna, jesienna pogoda! Takiej cudownej aury i uśmiechu na twarzy, jak we wrześniu, życzymy Wam także w kolejnych miesiącach roku szkolnego 😊


5 października 2021 r.

WOLONTARIAT

3 października br. uczniowie klasy 8c pod opieką Pani Janiny Karczewskiej wzięli udział w akcji „ Wolontariat na start”. Impreza odbyła się na terenie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 8 w Warszawie-Radości w ramach wyróżnienia za zeszłoroczną pracę na rzecz potrzebujących. Nasi uczniowie – wolontariusze brali udział w grze terenowej prowadzonej przez studentów AWF. Zajęcia sprawnościowe przeplatane były zabawą i integracją przy pieczeniu kiełbasek. Klasie 8c dopisywała nie tylko jesienna pogoda, ale także radość z kontaktu i z zabaw z rówieśnikami. Zdjęcia poniżej.

Brawo 8c!


17 sierpnia 2021 r.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022       1 września 2021

SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI
(Na spotkanie zapraszamy Uczniów z jednym Rodzicem/Opiekunem)

   godz. 9:00
      parter     klasy:    2a (sala gimnastyczna),     3c (s.4)
      I piętro    klasy:    7b (s.22),    3b (s.13)
      II piętro    klasy:    8a (s.34),    8b (s.33),    8c (s.25),    8d (s.32)
   
   
   godz. 11:00
      parter     klasy:    1a (sala gimnastyczna),     2c (s.1)
      I piętro    klasy:    3a (s.14),     4b (s.15)
      II piętro    klasy:    7a (s.22),     7c (23)
   
   
   godz. 13:00
      parter     klasy:    1b (sala gimnastyczna)
      I piętro    klasy:    2b (s.12),     5a (s.11)
      II piętro    klasy:    4a (s.21a),     5b (s.25),     6 (s.35)

24 czerwca 2021 r.


Dnia 26 czerwca 2021 roku kolejny rocznik opuścił mury naszej „Białej” i wyruszył w świat. W wyjątkowych okolicznościach, zgodnie z reżimem sanitarnym, pożegnaliśmy uczniów klas ósmych, tj. klasy 8a i 8b.
Uśmiechom i życzeniom nie było końca…
Naszym drogim Absolwentom życzymy sukcesów i powodzenia na dalszej ścieżce edukacyjnej. Ufamy, że wspomnienie z naszej szkolnej społeczności pozostaną z Wami na zawsze.

POWODZENIA KOCHANI!22 czerwca 2021 r.


Czerwiec to jeszcze nie są wakacje, ale to zdecydowanie lubiany przez nas miesiąc w roku! :-) Zaczyna się Dniem Dziecka i obfituje w szereg - krótszych i dłuższych - wycieczek szkolnych.

Niezapomniane chwile przeżywaliśmy w tym roku w Nieborowie na warsztatach edukacyjnych Akademii Pana Kleksa (3a), w Wiosce Afrykańskiej w Sobanicach (6a), a także pokonując leśne szlaki Puszczy Kampinoskiej (4a, 4b).

Łączyliśmy też naukę z relaksem odwiedzając miejsca związane z Janem Kochanowskim (7c), eksperymentując na warsztatach chemicznych w Labosferze (3b, 3a), czy też aktywnie zwiedzając Centrum Nauki Kopernik.

Integracji po pandemii sprzyjały też liczne gry i zabawy ruchowe - na szkolnym boisku, w parku trampolin (6b) oraz parku edukacji i rozrywki "Farma Iluzji" (kl. 5).


18 czerwca 2021 r.

PODRĘCZNIKI


Informujemy, że w bibliotece szkolnej można już kupić komplety podręczników do kl. I.
    Cena za cały komplet (cz. I i II) wynosi 250.00 zł.
    Cena za II część wynosi 150.00 zł (dotyczy osób, które na zebraniu odebrały część I).

Prosimy o szybki odbiór w godz. 730-1600.
28 maja 2021 r.

EGZAMINY

Miniony tydzień był niezwykle ważny i trudny dla naszej szkolnej społeczności, a zwłaszcza dla najstarszych uczniów, którzy przystąpili do obowiązkowych egzaminów ósmoklasistów. W tym roku, po raz drugi w historii, egzamin odbył się na specjalnych zasadach wymuszonych pandemią COVID 19.

Uczniowie "Białej" sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Kiedy młodsi cieszyli się wolnymi od zajęć dniami, najstarsi od rana - w galowych strojach - zmagali się z arkuszami testowymi. Nie obyło się bez odrobiny napięcia i lekkiego stresu wśród uczniów, rodziców i - kibicujących młodzieży - nauczycieli, ale wszyscy są dobrej myśli i z niecierpliwością czekają na lipcowe wyniki egzaminów.

31 maja w szkole spotkają się wszystkie (!) klasy. To już naprawdę koniec etapu nauki zdalnej w bieżącym roku szkolnym. Przed nami miesiąc tradycyjnych zajęć w salach. Ale ... :-) Wracamy z uśmiechem :-) , bo już 1 czerwca czeka nas moc radości związanych z jednym z naszych ulubionych świąt - DNIEM DZIECKA! Lody, pizza, spacer, klasowe kino, gry, zabawy ... I jak tu nie lubić takiej szkoły...? ;-)

19 maja 2021 r.

WOLONTARIAT

Klasa 7a wraz ze swoją wychowawczynią, panią Janiną Karczewską, przy ogromnym zaangażowaniu i wsparciu Rodziców, wzięła udział w akcji wolontariackiej na rzecz kolegów i koleżanek z Białorusi, którzy kształcą się w Zespole Szkół Specjalnych w Miedzeszynie. Uczniowie przygotowywali paczki z najpotrzebniejszymi rzeczami pod okiem kierownika Biblioteki w Miedzeszynie. W paczkach znalazły się m. in. ubrania, plecaki czy przybory szkolne. W ramach podziękowań uczniowie klasy 7a otrzymali pamiątkowy dyplom wraz z pięknym obrazem. Brawo 7a! Jesteśmy z Was bardzo dumni!


13 maja 2021 r.

W maju powitaliśmy w szkole uczniów klas 1-3, którzy po kolejnym etapie nauki zdalnej, ponownie zasiedli w swoich ławkach. Wszyscy stęsknieni za kolegami, wspólnymi zabawami, głodni wiedzy i spragnieni pozaszkolnych wycieczek, 4 maja z uśmiechem pojawiali się w drzwiach "Białej". :-)

Szkoła "na odległość" posiada wiele zalet, ale nie zastąpi realnych kontaktów między uczniami. Po powrocie, na szkolnych korytarzach, toczyło się nasze klasyczne życie szkolne. Choć w maseczkach, choć z dystansem - byliśmy znowu razem!

Tradycyjne lekcje przeplatały się w maju z ciekawymi spotkaniami i niezapomnianymi wycieczkami pozaszkolnymi. Klasy drugie zaprosiły do siebie funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy uczyli najmłodszych, jak żyć bez przemocy, pielęgnować właściwe relacje, kontrolować emocje oraz jak rozwiązywać trudne sytuacje...

Klasy pierwsze, bardzo aktywnie, uczestniczyły w zajęciach "Spotkanie z nieznajomym", które również prowadzone było przez Straż Miejską. Zaproszeni goście tłumaczyli najmłodszym, jak należy zachować się podczas spotkania z nieznanymi osobami, tak aby zadbać o swoje bezpieczeństwo, będąc jednocześnie uprzejmym i ... asertywnym.

Trzecioklasiści nie mogli doczekać się wycieczki do Mostówki, gdzie w pięknej scenerii obszaru Natura 2000, wśród lip, sosen i brzóz, tworzyli własne, gliniane cuda. Do Warszawy wrócili bogatsi o tajniki wykonywania i ozdabiania ceramiki, z własnoręcznie zrobionymi pamiątkami! Takie niezapomniane, twórcze przygody czekają w czerwcu również uczniów klas pierwszych, którzy - poza Mostówką - odwiedzą również mistrza stolarskiego i zapoznają się z kunsztem obróbki drewna.

31 maja do szkoły wracają wszyscy uczniowie. Ale zanim to nastąpi - młodzież z klas ósmych napisze swoje pierwsze w życiu egzaminy kończące szkołę.

Drodzy Ósmoklasiści! Życzymy Wam dużo optymizmu, szczęścia oraz tego, byście mądrze wykorzystali zdobytą wiedzę. Wierzymy, że wyniki majowych egzaminów otworzą Wam możliwości realizacji wszystkich życiowych planów. Powodzenia!2 maja 2021 r.

Konkurs literacki

Mimo pandemii i nauczania zdalnego uczniowie rozwijają skrzydła. Maja Zaklika z kl. VI c, Adam Wichrowski z kl. VII d i Kamil Płatek z kl. VIII a wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Nowej Ery „Startujemy w przyszłość”. Prace literackie, poruszające kwestie odpowiedzialności człowieka za losy świata, wymagały wiele inwencji, wyobraźni i, oczywiście, umiejętności pisarskich. Jak spisali się uczestnicy z naszej szkoły? Wyniki poznamy już 25 maja, ale trzeba wziąć pod uwagę, że organizatorzy konkursu wytypują tylko 15 laureatów z klas V-VIII z całej Polski.

Trzymajmy kciuki, bo prace naszych uczniów są naprawdę tego warte!


23 kwietnia 2021 r.

Nauka hybrydowa i zdalna

Zgodnie z Rozporządzeniem MEN od 26 kwietnia 2021 roku klasy 1-3 pracują w systemie hybrydowym. W klasach starszych kontynuowana jest nauka zdalna.18 marca 2021 r.

Nauka zdalna

Informujemy, że na konferencji prasowej dnia 17 marca 2021r. przekazano decyzję rządu dotyczącą przejścia klas 1-3, do dnia 09.04.2021r., w tryb nauki zdalnej.

Od 22 marca do 9 kwietnia 2021r. cała szkoła pracuje zdalnie.15 lutego 2021 r.

Karnawał

Minął miesiąc od powrotu klas młodszych do szkoły. Cieszyliśmy się na ponowne spotkanie z kolegami i nauczycielami, a ponieważ był to czas karnawału poza nauką wiele się działo! :-) Dzień Śpiocha, Walentynki klasowe, a także kolorowy bal karnawałowy na długo pozostaną w naszej pamięci...


2 lutego 2021 r.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wolontariusze naszej szkoły już dwudziesty pierwszy raz uczestniczyli w Finale WOŚP. Celem tegorocznej akcji pod hasłem „Finał z głową” była zbiórka pieniędzy na zakup najnowocześniejszych urządzeń do diagnostyki głowy dla dziecięcych oddziałów laryngologii i otolaryngologii.

Starania naszych uczniów dały konkretny efekt, ponieważ 29. Finał WOŚP podsumowali kwotą

89 647,06 zł

Dziękujemy Wszystkim wspierającym naszą akcję.

Dyrekcja Szkoły18 stycznia 2021 r.

Drodzy - Uczennice, Uczniowie!

Witam Was noworocznie w ten mroźny poferyjny dzień.
Wiemy już wszyscy, że nauka zdalna w klasach 4-8 została przedłużona do końca stycznia, a co będzie dalej...?
Bez względu na wszystko, bierzemy się do pracy - zdalnie i stacjonarnie (klasy 1-3 są już w szkole).

Przypominam, że w tym tygodniu odbędzie się druga część etapu rejonowego kuratoryjnych konkursów przedmiotowych:
   - wtorek - konkurs historyczny (9:00) oraz konkurs fizyczny (12:00);
   - środa – konkurs geograficzny (9:00);
   - czwartek – konkurs biologiczny (9:00) oraz WOS (12:00).

Zakwalifikowanych do nich uczniów zapraszamy do szkoły na godz. 8:45 lub/i 11:45. Uczniowie biorący udział w dwóch konkursach jednego dnia, w oczekiwaniu na kolejny konkurs, nie opuszczają szkoły.
W dniach 26-28.01.2021 organizujemy w szkole egzaminy próbne dla klas 8. Z ich przebiegiem zapoznam Ósmoklasistów w najbliższych dniach.
Ponadto, w dwie soboty stycznia – 23.01. i 30.01., w godz. 8:30 – 13:10, odbędą się w szkole, także dla klas ósmych, zajęcia przygotowujące do egzaminów. Harmonogram tych spotkań przekażą Wam wychowawcy klas.
Przypominam, że do 29.01. wystawiane są oceny semestralne. Rada klasyfikacyjna odbędzie się 2 lutego.
Powodzenia!
Anna Grządkowska

15 stycznia 2021 r.

Organizacja nauki w szkołach i placówkach po feriach

14.01.2021
Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych, a także uczniowie szkół specjalnych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Nadal będzie można realizować praktyczną naukę zawodu w szkołach i placówkach prowadzących kształcenie zawodowe. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego nadal będą się uczyć zdalnie, poza wyjątkami dotyczącymi kształcenia zawodowego. Przedstawiamy szczegóły dotyczące organizacji funkcjonowania szkół i placówek po feriach.

Nauka w klasach I-III szkół podstawowych

W okresie od 18 do 31 stycznia 2021 r. nauka w klasach I-III szkoły podstawowej będzie odbywała się stacjonarnie. Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom, opracowaliśmy wytyczne MEiN, MZ i GIS w sprawie reżimu sanitarnego dla tych klas.

Nauka w szkołach i placówkach specjalnych

Od 18 stycznia br. do szkoły wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych specjalnych, w tym funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych oraz w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej.

Podobnie jak przed feriami dyrektorzy szkół podstawowych specjalnych w zakresie dotyczącym klas IV-VIII, szkół ponadpodstawowych specjalnych, w tym funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej oraz ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych, decydują o trybie nauczania i prowadzenia zajęć.

Ograniczenie funkcjonowania, tak jak do tej pory, nie będzie dotyczyło szkół podstawowych specjalnych i szkół ponadpodstawowych specjalnych funkcjonujących w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii ze względu na specyfikę ich działania.

Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym

Od poniedziałku, 18 stycznia br. szkoły i placówki prowadzące kształcenie zawodowe,

na takich zasadach jak przed feriami, mogą prowadzić kształcenie praktyczne z zachowaniem reżimu sanitarnego, w określonych warunkach organizacyjnych.

Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w ramach praktycznej nauki zawodu mogą być prowadzone w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego, w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo. Dotyczy to szkół prowadzących kształcenie zawodowe, centrów kształcenia zawodowego oraz placówek kształcenia ustawicznego realizujących praktyczną naukę zawodu w ramach kształcenia zawodowego lub ustawicznego.

Przy zachowaniu zasad właściwych dla zakładów pracy możliwe będzie także prowadzenie praktycznej nauki zawodu u pracodawców lub w indywidualnych gospodarstwach rolnych.

Praktyki zawodowe w zawodach morskich ze względu na swoją specyfikę nie podlegają ograniczeniu w zakresie dopuszczalnej liczby godzin w tygodniu.

Uczniowie branżowych szkół I stopnia, będący młodocianymi pracownikami, nadal mogą odbywać praktyki u pracodawców, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić ich zdrowiu.

Nauka zdalna na terenie szkoły dla uczniów potrzebujących wsparcia

Dyrektor szkoły nadal ma obowiązek zorganizować zajęcia w szkole lub umożliwić uczniom realizację zajęć zdalnych w szkole (dotyczy szkół podstawowych ogólnodostępnych i integracyjnych), którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności lub z powodu innych ważnych przyczyn nie mogą uczyć się w domu.

Opieka świetlicowa dla najmłodszych uczniów

Dyrektorzy szkół podstawowych, w tym artystycznych, w których jest prowadzone kształcenie ogólne w zakresie podstawy programowej, są zobowiązani do prowadzenia działalności opiekuńczej dla uczniów klas I-III.

Działalność domów wczasów dziecięcych i szkolnych schronisk młodzieżowych

Zamknięte będą publiczne i niepubliczne domy wczasów dziecięcych i szkolne schroniska młodzieżowe. Placówki te organizują dla dzieci i młodzieży zajęcia na terenie swoich obiektów. Z uwagi na ograniczenia związane z epidemią obecnie nie mogą realizować swoich statutowych zadań.

Konsultacje dla zdających egzaminy

Dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas ósmych oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach.

Organizacja konkursów, olimpiad lub turniejów w szkole, centrum lub placówce

Podobnie jak przed feriami dyrektor szkoły, centrum lub placówki może udostępnić pomieszczenia w szkole, centrum lub placówce do przeprowadzania poszczególnych stopni konkursów, olimpiad lub turniejów, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.

Szkolenie sportowe w szkołach i oddziałach sportowych oraz szkołach i oddziałach mistrzostwa sportowego

Zachowujemy również możliwość realizacji szkolenia sportowego w tych oddziałach i szkołach w formie stacjonarnej, tj. w miejscu ich prowadzenia.Wytyczne MEiN, GIS i MZ dla szkół

Przypominamy, że wspólnie z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowaliśmy wytyczne dla dyrektorów szkół. Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa zarówno uczniów, jak i kadry pedagogicznej, a także rodziców.

Wytyczne te w dużym stopniu opierają się na zapisach znanych już m.in. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi

dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3: Wytyczne dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3

dla szkół podstawowych klas I-III : Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas 1-3 szkół podstawowych

dla szkół i placówek realizujących edukację stacjonarnie: zalecenia dla dyrektorów publicznych i niepublicznych szkół i placówek, które znajdują się w strefie czerwonej/żółtej

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.


Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji i Nauki

23 listopada 2020 r.

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

Informujemy, że nauczanie zdalne zostało przedłużone do 27 grudnia br. dla wszystkich klas w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe. Zostanie wprowadzony zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.9 października 2020 r.

Ślubowanie pierwszoklasistów

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że ze względu na zaostrzenie sytuacji pandemicznej w kraju, zdecydowaliśmy przyspieszyć termin ślubowania pierwszoklasistów oraz zmienić jego formę.

Ślubowanie odbędzie się w najbliższą środę 14 października w godzinach przedpołudniowych w każdej klasie oddzielnie, bez udziału rodziców oraz innych gości.

Prosimy, aby tego dnia dzieci przyszły do szkoły w strojach galowych.1 października 2020 r.

Minął miesiąc, od kiedy „zamaskowani” ;-) wróciliśmy po przerwie do nauki. To nie był zwykły, powakacyjny powrót do codziennych obowiązków. W szkolnych ławkach zasiedliśmy po półrocznej przerwie spowodowanej pandemią i zdalnym nauczaniem. Większość z nas cieszyła się na spotkanie z kolegami i nauczycielami. Część uczniów nawet … stęskniła się za szkołą!

Szybko przyzwyczailiśmy się do nowych wymogów sanitarnych – odstępów, dezynfekowania rąk, przerw spędzanych w maseczkach, a także śniadań w kameralnym gronie klasy…

Wrześniowa pogoda sprzyjała aktywnościom na świeżym powietrzu. Nie tylko przerwy, ale również niektóre lekcje, spędzaliśmy na boisku. Zerknijcie na zdjęcia – klasa 2B ze swoją Wychowawczynią zgłębiła tajniki jogi! Po trudach nauki odnajdują równowagę ciała i umysłu. Nie da się ukryć, że pracy we wrześniu mieliśmy sporo. Nauczyciele sprawdzali, ile zostało w uczniowskich głowach po wiosennych lekcjach na platformie Teams. Testy, kartkówki, diagnozy… Lekko nie było, ale bywało też wesoło i kolorowo. Kończące się lato pożegnaliśmy na żółto i zielono – barwne ubrania pozwoliły nam z uśmiechem powitać kapryśną, jesienną aurę.

Z pewną nieśmiałością ;-) wracamy do tradycji, tak lubianych przez młodzież, wycieczek klasowych. Tegoroczny sezon otworzyła klasa 4A odwiedzając urokliwy Kazimierz Dolny nad Wisłą. Spójrzcie tylko na zdjęcia – uśmiechnięte buzie dzieci, cudowne krajobrazy i słoneczna, jesienna pogoda!

Bardzo liczymy na to, że taki właśnie będzie cały rok szkolny – roześmiany, radosny i pogodny!

28 sierpnia 2020 r.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020-2021

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Za kilka dni, 01.09.2020r., rozpoczniemy nowy rok szkolny, z nadzieją na powrót do szkolnej normalności. Tradycyjną, oficjalną uroczystość zastąpią spotkania klasowe z wychowawcami wg poniższego harmonogramu:

godz. 9:00 – 10:00

Parter
klasa 1a – wych. p. Agnieszka Grabowska, sala gimnastyczna oraz sala nr 2
klasa 2c – wych. p. Jolanta Książek, sala nr 4

I piętro
klasa 2b – wych. p. Magda Soroka, sala nr 13
klasa 4a – wych. p. Katarzyna Golik, sala nr 15

II piętro
klasa 4b – wych. p. Magdalena Trzeciak, sala nr 25
klasa 5 – wych. p. Anna Zegar, sala nr 31
klasa 7a – wych. p. Janina Karczewska, sala nr 34


godz. 11:00 – 12:00

Parter
klasa 1c – wych. p. Dorota Dobrowolska, sala gimnastyczna oraz sala nr 1
klasa 3a – wych. p. Anna Jankun, sala nr 3

I piętro
klasa 6b – wych. p. Katarzyna Mazur-Lejman, sala nr 11
klasa 2a – wych. p. Agnieszka Krajewska, sala nr 14

II piętro
klasa 6a – wych. p. Bożena Głaszczka, sala nr 22
klasa 6c – wych. p. Grzegorz Kucharski, sala nr 33
klasa 7b – wych. p. Bernadetta Kubajek, sala nr 35

godz. 13:00 – 14:00

Parter
klasa 3b – wych. p. Teresa Kułak, sala nr 5

I piętro
klasa 1b – wych. p. Aleksandra Białous, sala gimnastyczna oraz sala nr 12

II piętro
klasa 8b – wych. p. Katarzyna Bartys, sala nr 21
klasa 8a – wych p. Iwona Klimaszewska, sala nr 23

klasa 7d – wych. p. Marlena Król, sala nr 32
klasa 7c - wych. p. Agnieszka Borodejuk, sala nr 36
Życzymy Wszystkim spokojnego, zdrowego roku szkolnego.

Dyrekcja Szkoły
5 czerwca 2020 r.

Informacja dla Rodziców dzieci przyjętych do klasy pierwszej szkoły podstawowej 2020/2021

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że zebrania rodziców uczniów przyszłorocznych klas pierwszych odbędą się w dwóch grupach w dniach 22 i 23 czerwca o godz. 17.00. Sekretariat szkoły będzie kontaktował się z Państwem telefonicznie w tej sprawie.

Planowany porządek zebrania:
 • przedstawienie nauczycieli uczących w pierwszej klasie,
 • omówienie programu szkoły,
 • podpisanie umowy kształcenia,
 • sprzedaż podręczników,
 • sprawy organizacyjne.
UWAGA!

W związku z obowiązkiem zachowania zasad bezpieczeństwa sanitarnego, prosimy aby na zabranie przybył tylko jeden rodzic dziecka oraz przypominamy o konieczności posiadania maseczki, rękawiczek ochronnych oraz własnego długopisu.

23 marca 2020 r.

Informacja dla Rodziców dzieci przyjętych do klasy pierwszej szkoły podstawowej 2020/2021

W związku z epidemią w kraju i zamknięciem szkoły wydawanie i podpisywanie umów kształcenia na przyszły rok szkolny obecnie jest niemożliwe.

Planujemy dopełnienie tych formalności na zebraniu 9 czerwca 2020, na które serdecznie zapraszamy.

Jednocześnie informujemy, że czesne w roku szkolnym 2020/2021 wynosić będzie 1500,00 zł miesięcznie.
12 marca 2020 r.

Informacja dla Rodziców dzieci przyjętych do klasy 1 szkoły podstawowej

Uprzejmie prosimy Państwa o wpłacenie wpisowego w wysokości 1500,00 zł na konto szkoły

do dnia 27 marca 2020 r.

Nr konta: 74 1020 1127 0000 1602 0008 5290

Od dnia 27.03.2020 r. dostępne będą umowy kształcenia, które należy wypełnić, podpisać i złożyć w sekretariacie szkoły, a po podpisaniu przez dyrektora odebrać jeden egzemplarz.

Brak dopełnienia powyższych formalności we wskazanym terminie oznaczać będzie rezygnację z kształcenia dziecka w naszej szkole.

Zebranie Rodziców dzieci przyjętych do szkoły odbędzie się 9 czerwca br. o godz. 1700.

Porządek zebrania:
  • przedstawienie nauczycieli uczących w klasach pierwszych,
  • omówienie programu nauczania,
  • sprzedaż podręczników do klasy pierwszej,
  • sprawy organizacyjne.7 lutego 2020 r.

W styczniu , pełni zapału po wyczekanej przerwie świątecznej, powróciliśmy do codziennych obowiązków. Liczyliśmy, że czas do kolejnych ferii szybko zleci… Pierwszy miesiąc Nowego Roku okazał się jednak długi i wymagający. Wystawianie ocen, ostatnie „poprawki”, rady pedagogiczne, zebrania rodziców…

Na osłodę pozostały nam wycieczki, na które z niecierpliwością czekaliśmy. Klasy 4 i 7b obejrzały spektakle w Teatrze Buffo oraz Teatrze Narodowym, a piątoklasiści odwiedzili Muzeum Narodowe i Muzeum Powstania Warszawskiego. Kolejna grupa uczniów udała się na warsztaty kulturowe do British Council. 7a, poza wizytą w Sejmie, aktywnie uczestniczyła w warsztatach z biologii i robotyki w Centrum Nauki Kopernik.

Kiedy młodsi oddawali się szaleństwom balów karnawałowych, starsi postawili na kino i sporą dawkę historii w filmie „1917”.

Wreszcie luty i czas dłuższych, rodzinnych wyjazdów… A po feriach, z nową energią, zaczynamy drugi semestr roku szkolnego!


7 stycznia 2020 r.

Tegoroczny grudzień był magiczny, rozpoczął się wzajemnym obdarowywaniem się upominkami z okazji mikołajek. Uśmiechom i zadowoleniu z wielu niespodzianek nie było końca…

Radość towarzyszyła także całej społeczności szkolnej w związku z Piknikiem Charytatywnym i zbiórką środków finansowych na rzecz Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów”, Ośrodka Adopcyjnego w Otwocku oraz Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Zebraliśmy w sumie 70470 złotych . Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę serdecznie dziękujemy😊. Miłym Gościom zaprezentowaliśmy swoje talenty aktorskie, taneczne, wokalne w spektaklu specjalnie przygotowanym na tę okazję „ Anioły są”.

Mimo intensywnych przygotowań do Pikniku nie mogliśmy zapomnieć o … nauce. W grudniu odbyły się regionalne etapy konkursów kuratoryjnych i liczne konkursy językowe, na których oficjalne wyniki oczekujemy z niecierpliwością.

Wielu klasom udało się wyjechać na ostatnie w tym roku kalendarzowym wycieczki. Odwiedziliśmy British Council, gdzie rozwijaliśmy się językowo, oglądaliśmy sztuki teatralne, w tym te anglojęzyczne, nie omieszkaliśmy odwiedzić także Wilanowa. Ponadto skorzystaliśmy także z oferty kin, warsztatów kulinarnych w Piekarni Grzybki i z oferty zajęć „Domu Spotkań z Historią”.

Klasowe spotkania wigilijne były okazją do integracji, rozmów i skosztowania pysznego, świątecznego jedzenia oraz wysłuchania Koncertu Kolęd pod kierownictwem Pana Jarosława Woźniaka.

Życzyliśmy sobie wszystkiego, co najlepsze w Nowym Roku 2020.
Zobacz więcej


ul. Patriotów 347
04-760 Warszawa
e-mail: psp92@szkolaprywatna92.edu.pl
tel.: (22) 812-47-07
fax: (22) 812-40-76
PKO BP: 74 1020 1127 0000 1602 0008 5290
Copyright © 2012-2021 | Powered by Yancoon Lagoon