Aktualności
 

Strona główna

Oferujemy

Rekrutacja

Opłaty

Nasze osiągnięcia

Aktualności

Kalendarium

Kadra nauczycielska

Uczniowie

Zajęcia dodatkowe

Piknik charytatywny

Wyniki/Ranking

Kronika Szkoły

Podręczniki

Kontakt

20-lecie Szkoły

25-lecie Szkoły

Do pobrania

Gazetka szkolna

Biuletyn szkolny

RODO

Dokumenty szkoły

Wytyczne MEN, MZ i GIS

Kącik dla Rodzica

Gimnazjum nr 1 historia


Galeria zdjęć

5 listopada 2021 r.Nie zdążyliśmy się obejrzeć, jak minął październik! Obawialiśmy się nauki zdalnej, ale na szczęście jesteśmy razem, stacjonarnie! :-) Jesień okazała się dla nas wyjątkowo łaskawa, nie brakowało słońca, dlatego każdą wolną chwilę staraliśmy się spędzić aktywnie, na świeżym powietrzu. W przerwach wychodziliśmy na boisko szkolne, graliśmy w ping ponga i integrowaliśmy się na tarasie "Białej".

Wielu uczniów klas siódmych i ósmych wzięło udział w przedmiotowych konkursach kuratoryjnych. Ponieważ wiemy, jak są one trudne, jesteśmy dumni, że mamy już kolegów i koleżanki, którzy awansowali do rejonowych etapów konkursów. Trzymamy za Was mocno kciuki!

14 października, jak co roku, świętowaliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Dzień ten, choć spędzony przez nas w szkole, pełen był radości, słodyczy i uśmiechu. Naszym Nauczycielom, raz jeszcze, życzymy nieustającej satysfakcji z pracy i samych wzorowych ;-) uczniów!

Przez cały miniony miesiąc - z inicjatywy Samorządu Szkolnego - prowadziliśmy zbiórkę karmy i artykułów niezbędnych schroniskowym zwierzętom. W każdej sali pojawiły się pudełka na przeróżne psie akcesoria, które, ku naszej radości, szybko zapełniły się darami dla potrzebujących czworonożnych przyjaciół z Azylu pod Psim Aniołem. Wielkie dzięki dla wszystkich zaangażowanych w akcję uczniów i nauczycieli!

Październik obfitował również w szereg, bliższych i dalszych, wycieczek klasowych. Najdalej i najdłużej bawiła i integrowała się klasa 8D, która trzy dni spędziła na urokliwym Podlasiu. Inni wyjeżdżali na krótsze, lecz równie udane, wypady. Klasy piąte odwiedziły bajkową Łódź, czwartoklasiści wędrowali po Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, a starsi spacerowali po Warszawie szlakiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Dużo radości i emocji dostarczył uczniom klas czwartych i piątych wyjazd do Julinka, a szóstoklasistom ekscytujących doznań naukowych zapewniła wizyta w Labosferze.

Wszystkich październikowych wycieczek nie sposób wymienić i opisać, pozostały roześmiane zdjęcia i niezapomniane wspomnienia. Liczymy, że listopad będzie równie "uśmiechnięty"! :-))


25 października 2021 r.

Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 20 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci z klas pierwszych. W tym podniosłym wydarzeniu brali udział uczniowie klasy 1A i 1B wraz z wychowawczyniami - p. Teresą Kułak oraz p. Anią Jankun, dyrekcja szkoły, a także rodzice bohaterów uroczystości.

W niezwykle uroczystej atmosferze uczniowie klas pierwszych ślubowali godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem ramion dzieci. Od tej chwili stały się one nowymi, pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej rodziny.

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!


12 października 2021 r.

Szanowni Państwo!

Szanowni Państwo! Drodzy Wychowawcy! Kochani Uczniowie!

W dniach 15.10-29.10.21 w ramach Miesiąca Dobroci dla Zwierząt prowadzimy zbiórkę karmy oraz innych akcesoriów dla Fundacji Azylu pod Psim Aniołem w Falenicy.

Zbiórkę prowadzi każda z klas pod nadzorem przewodniczącego, który przygotowuje miejsce i karton, do którego wkładamy przyniesione rzeczy.

Samorząd Szkolny zachęca do pomocy milusińskim falenickiej Fundacji!

Łączmy siły i pomagajmy! :) http://www.psianiol.org.pl/
8 października 2021 r.

ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klas pierwszych na uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia naszej szkoły, która odbędzie się 20 października 2021 r. o godz. 1700 w Sali gimnastycznej.

Dyrekcja, Nauczyciele, UczniowieZapraszamy maksymalnie dwóch opiekunów do jednego dziecka i prosimy o przybycie w maseczkach ochronnych.


7 października 2021 r.

1 września w naszej szkole – tak jak w tysiącach szkół w całej Polsce – zabrzmiał pierwszy dzwonek. Wróciliśmy do nauki, spotkań z wychowawcami i nauczycielami oraz kolegami i koleżankami. Długi czas nauki zdalnej w poprzednim roku szkolnym sprawił, że stęskniliśmy się za murami naszej „Białej”.

Wrześniowa pogoda sprzyjała aktywnościom na świeżym powietrzu. Nie tylko przerwy, ale również niektóre lekcje spędzaliśmy na boisku. Nie da się ukryć, że pracy we wrześniu także mieliśmy sporo. Nauczyciele sprawdzali, ile zostało w uczniowskich głowach po wakacyjnej przerwie…😉

Uczestniczyliśmy w wielu wycieczkach😊Zobaczcie zdjęcia.

Klasa 8a wraz z Wychowawczynią i ukochanym Panem od fizyki zwiedziła Trójmiasto, klasy 3 poznawały historię Starego Miasta oraz podziwiały piękno Podlasia. Klasy 7a i 7c wraz z Opiekunami podążały szlakiem Jana Kochanowskiego, zwiedzając Czarnolas oraz poznały historię urokliwego Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Następnie wybrały się w podróż szlakiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w wędrówkę od miejsca jego urodzenia, aż po miejsce pochówku na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Wrzesień minął nam także pod znakiem kontaktu z kulturą wysoką. Klasa 4a wraz z Wychowawcą wybrała się na spektakl do Teatru Syrena, a następnie swój apetyt uzupełniła, uczestnicząc w warsztatach kulinarnych. Było po prostu elegancko i pysznie 😊 Klasy 3a i 3b spędziły czas na planie filmowym, gdzie wcieliły się nie tylko w rolę publiczności, ale także stawiały pierwsze aktorskie kroki… Cała społeczność szkolna świętowała hucznie Dzień Jesieni oraz Dzień Chłopaka.😊

Spójrzcie tylko na zdjęcia – uśmiechnięte buzie dzieci, ciekawe miejsca i słoneczna, jesienna pogoda! Takiej cudownej aury i uśmiechu na twarzy, jak we wrześniu, życzymy Wam także w kolejnych miesiącach roku szkolnego 😊


5 października 2021 r.

WOLONTARIAT

3 października br. uczniowie klasy 8c pod opieką Pani Janiny Karczewskiej wzięli udział w akcji „ Wolontariat na start”. Impreza odbyła się na terenie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 8 w Warszawie-Radości w ramach wyróżnienia za zeszłoroczną pracę na rzecz potrzebujących. Nasi uczniowie – wolontariusze brali udział w grze terenowej prowadzonej przez studentów AWF. Zajęcia sprawnościowe przeplatane były zabawą i integracją przy pieczeniu kiełbasek. Klasie 8c dopisywała nie tylko jesienna pogoda, ale także radość z kontaktu i z zabaw z rówieśnikami. Zdjęcia poniżej.

Brawo 8c!


17 sierpnia 2021 r.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022       1 września 2021

SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI
(Na spotkanie zapraszamy Uczniów z jednym Rodzicem/Opiekunem)

   godz. 9:00
      parter     klasy:    2a (sala gimnastyczna),     3c (s.4)
      I piętro    klasy:    7b (s.22),    3b (s.13)
      II piętro    klasy:    8a (s.34),    8b (s.33),    8c (s.25),    8d (s.32)
   
   
   godz. 11:00
      parter     klasy:    1a (sala gimnastyczna),     2c (s.1)
      I piętro    klasy:    3a (s.14),     4b (s.15)
      II piętro    klasy:    7a (s.22),     7c (23)
   
   
   godz. 13:00
      parter     klasy:    1b (sala gimnastyczna)
      I piętro    klasy:    2b (s.12),     5a (s.11)
      II piętro    klasy:    4a (s.21a),     5b (s.25),     6 (s.35)

24 czerwca 2021 r.


Dnia 26 czerwca 2021 roku kolejny rocznik opuścił mury naszej „Białej” i wyruszył w świat. W wyjątkowych okolicznościach, zgodnie z reżimem sanitarnym, pożegnaliśmy uczniów klas ósmych, tj. klasy 8a i 8b.
Uśmiechom i życzeniom nie było końca…
Naszym drogim Absolwentom życzymy sukcesów i powodzenia na dalszej ścieżce edukacyjnej. Ufamy, że wspomnienie z naszej szkolnej społeczności pozostaną z Wami na zawsze.

POWODZENIA KOCHANI!22 czerwca 2021 r.


Czerwiec to jeszcze nie są wakacje, ale to zdecydowanie lubiany przez nas miesiąc w roku! :-) Zaczyna się Dniem Dziecka i obfituje w szereg - krótszych i dłuższych - wycieczek szkolnych.

Niezapomniane chwile przeżywaliśmy w tym roku w Nieborowie na warsztatach edukacyjnych Akademii Pana Kleksa (3a), w Wiosce Afrykańskiej w Sobanicach (6a), a także pokonując leśne szlaki Puszczy Kampinoskiej (4a, 4b).

Łączyliśmy też naukę z relaksem odwiedzając miejsca związane z Janem Kochanowskim (7c), eksperymentując na warsztatach chemicznych w Labosferze (3b, 3a), czy też aktywnie zwiedzając Centrum Nauki Kopernik.

Integracji po pandemii sprzyjały też liczne gry i zabawy ruchowe - na szkolnym boisku, w parku trampolin (6b) oraz parku edukacji i rozrywki "Farma Iluzji" (kl. 5).


18 czerwca 2021 r.

PODRĘCZNIKI


Informujemy, że w bibliotece szkolnej można już kupić komplety podręczników do kl. I.
    Cena za cały komplet (cz. I i II) wynosi 250.00 zł.
    Cena za II część wynosi 150.00 zł (dotyczy osób, które na zebraniu odebrały część I).

Prosimy o szybki odbiór w godz. 730-1600.
28 maja 2021 r.

EGZAMINY

Miniony tydzień był niezwykle ważny i trudny dla naszej szkolnej społeczności, a zwłaszcza dla najstarszych uczniów, którzy przystąpili do obowiązkowych egzaminów ósmoklasistów. W tym roku, po raz drugi w historii, egzamin odbył się na specjalnych zasadach wymuszonych pandemią COVID 19.

Uczniowie "Białej" sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Kiedy młodsi cieszyli się wolnymi od zajęć dniami, najstarsi od rana - w galowych strojach - zmagali się z arkuszami testowymi. Nie obyło się bez odrobiny napięcia i lekkiego stresu wśród uczniów, rodziców i - kibicujących młodzieży - nauczycieli, ale wszyscy są dobrej myśli i z niecierpliwością czekają na lipcowe wyniki egzaminów.

31 maja w szkole spotkają się wszystkie (!) klasy. To już naprawdę koniec etapu nauki zdalnej w bieżącym roku szkolnym. Przed nami miesiąc tradycyjnych zajęć w salach. Ale ... :-) Wracamy z uśmiechem :-) , bo już 1 czerwca czeka nas moc radości związanych z jednym z naszych ulubionych świąt - DNIEM DZIECKA! Lody, pizza, spacer, klasowe kino, gry, zabawy ... I jak tu nie lubić takiej szkoły...? ;-)

19 maja 2021 r.

WOLONTARIAT

Klasa 7a wraz ze swoją wychowawczynią, panią Janiną Karczewską, przy ogromnym zaangażowaniu i wsparciu Rodziców, wzięła udział w akcji wolontariackiej na rzecz kolegów i koleżanek z Białorusi, którzy kształcą się w Zespole Szkół Specjalnych w Miedzeszynie. Uczniowie przygotowywali paczki z najpotrzebniejszymi rzeczami pod okiem kierownika Biblioteki w Miedzeszynie. W paczkach znalazły się m. in. ubrania, plecaki czy przybory szkolne. W ramach podziękowań uczniowie klasy 7a otrzymali pamiątkowy dyplom wraz z pięknym obrazem. Brawo 7a! Jesteśmy z Was bardzo dumni!


13 maja 2021 r.

W maju powitaliśmy w szkole uczniów klas 1-3, którzy po kolejnym etapie nauki zdalnej, ponownie zasiedli w swoich ławkach. Wszyscy stęsknieni za kolegami, wspólnymi zabawami, głodni wiedzy i spragnieni pozaszkolnych wycieczek, 4 maja z uśmiechem pojawiali się w drzwiach "Białej". :-)

Szkoła "na odległość" posiada wiele zalet, ale nie zastąpi realnych kontaktów między uczniami. Po powrocie, na szkolnych korytarzach, toczyło się nasze klasyczne życie szkolne. Choć w maseczkach, choć z dystansem - byliśmy znowu razem!

Tradycyjne lekcje przeplatały się w maju z ciekawymi spotkaniami i niezapomnianymi wycieczkami pozaszkolnymi. Klasy drugie zaprosiły do siebie funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy uczyli najmłodszych, jak żyć bez przemocy, pielęgnować właściwe relacje, kontrolować emocje oraz jak rozwiązywać trudne sytuacje...

Klasy pierwsze, bardzo aktywnie, uczestniczyły w zajęciach "Spotkanie z nieznajomym", które również prowadzone było przez Straż Miejską. Zaproszeni goście tłumaczyli najmłodszym, jak należy zachować się podczas spotkania z nieznanymi osobami, tak aby zadbać o swoje bezpieczeństwo, będąc jednocześnie uprzejmym i ... asertywnym.

Trzecioklasiści nie mogli doczekać się wycieczki do Mostówki, gdzie w pięknej scenerii obszaru Natura 2000, wśród lip, sosen i brzóz, tworzyli własne, gliniane cuda. Do Warszawy wrócili bogatsi o tajniki wykonywania i ozdabiania ceramiki, z własnoręcznie zrobionymi pamiątkami! Takie niezapomniane, twórcze przygody czekają w czerwcu również uczniów klas pierwszych, którzy - poza Mostówką - odwiedzą również mistrza stolarskiego i zapoznają się z kunsztem obróbki drewna.

31 maja do szkoły wracają wszyscy uczniowie. Ale zanim to nastąpi - młodzież z klas ósmych napisze swoje pierwsze w życiu egzaminy kończące szkołę.

Drodzy Ósmoklasiści! Życzymy Wam dużo optymizmu, szczęścia oraz tego, byście mądrze wykorzystali zdobytą wiedzę. Wierzymy, że wyniki majowych egzaminów otworzą Wam możliwości realizacji wszystkich życiowych planów. Powodzenia!2 maja 2021 r.

Konkurs literacki

Mimo pandemii i nauczania zdalnego uczniowie rozwijają skrzydła. Maja Zaklika z kl. VI c, Adam Wichrowski z kl. VII d i Kamil Płatek z kl. VIII a wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Nowej Ery „Startujemy w przyszłość”. Prace literackie, poruszające kwestie odpowiedzialności człowieka za losy świata, wymagały wiele inwencji, wyobraźni i, oczywiście, umiejętności pisarskich. Jak spisali się uczestnicy z naszej szkoły? Wyniki poznamy już 25 maja, ale trzeba wziąć pod uwagę, że organizatorzy konkursu wytypują tylko 15 laureatów z klas V-VIII z całej Polski.

Trzymajmy kciuki, bo prace naszych uczniów są naprawdę tego warte!


23 kwietnia 2021 r.

Nauka hybrydowa i zdalna

Zgodnie z Rozporządzeniem MEN od 26 kwietnia 2021 roku klasy 1-3 pracują w systemie hybrydowym. W klasach starszych kontynuowana jest nauka zdalna.18 marca 2021 r.

Nauka zdalna

Informujemy, że na konferencji prasowej dnia 17 marca 2021r. przekazano decyzję rządu dotyczącą przejścia klas 1-3, do dnia 09.04.2021r., w tryb nauki zdalnej.

Od 22 marca do 9 kwietnia 2021r. cała szkoła pracuje zdalnie.15 lutego 2021 r.

Karnawał

Minął miesiąc od powrotu klas młodszych do szkoły. Cieszyliśmy się na ponowne spotkanie z kolegami i nauczycielami, a ponieważ był to czas karnawału poza nauką wiele się działo! :-) Dzień Śpiocha, Walentynki klasowe, a także kolorowy bal karnawałowy na długo pozostaną w naszej pamięci...


2 lutego 2021 r.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wolontariusze naszej szkoły już dwudziesty pierwszy raz uczestniczyli w Finale WOŚP. Celem tegorocznej akcji pod hasłem „Finał z głową” była zbiórka pieniędzy na zakup najnowocześniejszych urządzeń do diagnostyki głowy dla dziecięcych oddziałów laryngologii i otolaryngologii.

Starania naszych uczniów dały konkretny efekt, ponieważ 29. Finał WOŚP podsumowali kwotą

89 647,06 zł

Dziękujemy Wszystkim wspierającym naszą akcję.

Dyrekcja Szkoły18 stycznia 2021 r.

Drodzy - Uczennice, Uczniowie!

Witam Was noworocznie w ten mroźny poferyjny dzień.
Wiemy już wszyscy, że nauka zdalna w klasach 4-8 została przedłużona do końca stycznia, a co będzie dalej...?
Bez względu na wszystko, bierzemy się do pracy - zdalnie i stacjonarnie (klasy 1-3 są już w szkole).

Przypominam, że w tym tygodniu odbędzie się druga część etapu rejonowego kuratoryjnych konkursów przedmiotowych:
   - wtorek - konkurs historyczny (9:00) oraz konkurs fizyczny (12:00);
   - środa – konkurs geograficzny (9:00);
   - czwartek – konkurs biologiczny (9:00) oraz WOS (12:00).

Zakwalifikowanych do nich uczniów zapraszamy do szkoły na godz. 8:45 lub/i 11:45. Uczniowie biorący udział w dwóch konkursach jednego dnia, w oczekiwaniu na kolejny konkurs, nie opuszczają szkoły.
W dniach 26-28.01.2021 organizujemy w szkole egzaminy próbne dla klas 8. Z ich przebiegiem zapoznam Ósmoklasistów w najbliższych dniach.
Ponadto, w dwie soboty stycznia – 23.01. i 30.01., w godz. 8:30 – 13:10, odbędą się w szkole, także dla klas ósmych, zajęcia przygotowujące do egzaminów. Harmonogram tych spotkań przekażą Wam wychowawcy klas.
Przypominam, że do 29.01. wystawiane są oceny semestralne. Rada klasyfikacyjna odbędzie się 2 lutego.
Powodzenia!
Anna Grządkowska

15 stycznia 2021 r.

Organizacja nauki w szkołach i placówkach po feriach

14.01.2021
Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych, a także uczniowie szkół specjalnych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Nadal będzie można realizować praktyczną naukę zawodu w szkołach i placówkach prowadzących kształcenie zawodowe. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego nadal będą się uczyć zdalnie, poza wyjątkami dotyczącymi kształcenia zawodowego. Przedstawiamy szczegóły dotyczące organizacji funkcjonowania szkół i placówek po feriach.

Nauka w klasach I-III szkół podstawowych

W okresie od 18 do 31 stycznia 2021 r. nauka w klasach I-III szkoły podstawowej będzie odbywała się stacjonarnie. Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom, opracowaliśmy wytyczne MEiN, MZ i GIS w sprawie reżimu sanitarnego dla tych klas.

Nauka w szkołach i placówkach specjalnych

Od 18 stycznia br. do szkoły wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych specjalnych, w tym funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych oraz w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej.

Podobnie jak przed feriami dyrektorzy szkół podstawowych specjalnych w zakresie dotyczącym klas IV-VIII, szkół ponadpodstawowych specjalnych, w tym funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej oraz ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych, decydują o trybie nauczania i prowadzenia zajęć.

Ograniczenie funkcjonowania, tak jak do tej pory, nie będzie dotyczyło szkół podstawowych specjalnych i szkół ponadpodstawowych specjalnych funkcjonujących w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii ze względu na specyfikę ich działania.

Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym

Od poniedziałku, 18 stycznia br. szkoły i placówki prowadzące kształcenie zawodowe,

na takich zasadach jak przed feriami, mogą prowadzić kształcenie praktyczne z zachowaniem reżimu sanitarnego, w określonych warunkach organizacyjnych.

Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w ramach praktycznej nauki zawodu mogą być prowadzone w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego, w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo. Dotyczy to szkół prowadzących kształcenie zawodowe, centrów kształcenia zawodowego oraz placówek kształcenia ustawicznego realizujących praktyczną naukę zawodu w ramach kształcenia zawodowego lub ustawicznego.

Przy zachowaniu zasad właściwych dla zakładów pracy możliwe będzie także prowadzenie praktycznej nauki zawodu u pracodawców lub w indywidualnych gospodarstwach rolnych.

Praktyki zawodowe w zawodach morskich ze względu na swoją specyfikę nie podlegają ograniczeniu w zakresie dopuszczalnej liczby godzin w tygodniu.

Uczniowie branżowych szkół I stopnia, będący młodocianymi pracownikami, nadal mogą odbywać praktyki u pracodawców, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić ich zdrowiu.

Nauka zdalna na terenie szkoły dla uczniów potrzebujących wsparcia

Dyrektor szkoły nadal ma obowiązek zorganizować zajęcia w szkole lub umożliwić uczniom realizację zajęć zdalnych w szkole (dotyczy szkół podstawowych ogólnodostępnych i integracyjnych), którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności lub z powodu innych ważnych przyczyn nie mogą uczyć się w domu.

Opieka świetlicowa dla najmłodszych uczniów

Dyrektorzy szkół podstawowych, w tym artystycznych, w których jest prowadzone kształcenie ogólne w zakresie podstawy programowej, są zobowiązani do prowadzenia działalności opiekuńczej dla uczniów klas I-III.

Działalność domów wczasów dziecięcych i szkolnych schronisk młodzieżowych

Zamknięte będą publiczne i niepubliczne domy wczasów dziecięcych i szkolne schroniska młodzieżowe. Placówki te organizują dla dzieci i młodzieży zajęcia na terenie swoich obiektów. Z uwagi na ograniczenia związane z epidemią obecnie nie mogą realizować swoich statutowych zadań.

Konsultacje dla zdających egzaminy

Dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas ósmych oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach.

Organizacja konkursów, olimpiad lub turniejów w szkole, centrum lub placówce

Podobnie jak przed feriami dyrektor szkoły, centrum lub placówki może udostępnić pomieszczenia w szkole, centrum lub placówce do przeprowadzania poszczególnych stopni konkursów, olimpiad lub turniejów, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.

Szkolenie sportowe w szkołach i oddziałach sportowych oraz szkołach i oddziałach mistrzostwa sportowego

Zachowujemy również możliwość realizacji szkolenia sportowego w tych oddziałach i szkołach w formie stacjonarnej, tj. w miejscu ich prowadzenia.Wytyczne MEiN, GIS i MZ dla szkół

Przypominamy, że wspólnie z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowaliśmy wytyczne dla dyrektorów szkół. Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa zarówno uczniów, jak i kadry pedagogicznej, a także rodziców.

Wytyczne te w dużym stopniu opierają się na zapisach znanych już m.in. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi

dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3: Wytyczne dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3

dla szkół podstawowych klas I-III : Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas 1-3 szkół podstawowych

dla szkół i placówek realizujących edukację stacjonarnie: zalecenia dla dyrektorów publicznych i niepublicznych szkół i placówek, które znajdują się w strefie czerwonej/żółtej

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.


Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji i Nauki

23 listopada 2020 r.

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

Informujemy, że nauczanie zdalne zostało przedłużone do 27 grudnia br. dla wszystkich klas w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe. Zostanie wprowadzony zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.9 października 2020 r.

Ślubowanie pierwszoklasistów

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że ze względu na zaostrzenie sytuacji pandemicznej w kraju, zdecydowaliśmy przyspieszyć termin ślubowania pierwszoklasistów oraz zmienić jego formę.

Ślubowanie odbędzie się w najbliższą środę 14 października w godzinach przedpołudniowych w każdej klasie oddzielnie, bez udziału rodziców oraz innych gości.

Prosimy, aby tego dnia dzieci przyszły do szkoły w strojach galowych.1 października 2020 r.

Minął miesiąc, od kiedy „zamaskowani” ;-) wróciliśmy po przerwie do nauki. To nie był zwykły, powakacyjny powrót do codziennych obowiązków. W szkolnych ławkach zasiedliśmy po półrocznej przerwie spowodowanej pandemią i zdalnym nauczaniem. Większość z nas cieszyła się na spotkanie z kolegami i nauczycielami. Część uczniów nawet … stęskniła się za szkołą!

Szybko przyzwyczailiśmy się do nowych wymogów sanitarnych – odstępów, dezynfekowania rąk, przerw spędzanych w maseczkach, a także śniadań w kameralnym gronie klasy…

Wrześniowa pogoda sprzyjała aktywnościom na świeżym powietrzu. Nie tylko przerwy, ale również niektóre lekcje, spędzaliśmy na boisku. Zerknijcie na zdjęcia – klasa 2B ze swoją Wychowawczynią zgłębiła tajniki jogi! Po trudach nauki odnajdują równowagę ciała i umysłu. Nie da się ukryć, że pracy we wrześniu mieliśmy sporo. Nauczyciele sprawdzali, ile zostało w uczniowskich głowach po wiosennych lekcjach na platformie Teams. Testy, kartkówki, diagnozy… Lekko nie było, ale bywało też wesoło i kolorowo. Kończące się lato pożegnaliśmy na żółto i zielono – barwne ubrania pozwoliły nam z uśmiechem powitać kapryśną, jesienną aurę.

Z pewną nieśmiałością ;-) wracamy do tradycji, tak lubianych przez młodzież, wycieczek klasowych. Tegoroczny sezon otworzyła klasa 4A odwiedzając urokliwy Kazimierz Dolny nad Wisłą. Spójrzcie tylko na zdjęcia – uśmiechnięte buzie dzieci, cudowne krajobrazy i słoneczna, jesienna pogoda!

Bardzo liczymy na to, że taki właśnie będzie cały rok szkolny – roześmiany, radosny i pogodny!

28 sierpnia 2020 r.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020-2021

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Za kilka dni, 01.09.2020r., rozpoczniemy nowy rok szkolny, z nadzieją na powrót do szkolnej normalności. Tradycyjną, oficjalną uroczystość zastąpią spotkania klasowe z wychowawcami wg poniższego harmonogramu:

godz. 9:00 – 10:00

Parter
klasa 1a – wych. p. Agnieszka Grabowska, sala gimnastyczna oraz sala nr 2
klasa 2c – wych. p. Jolanta Książek, sala nr 4

I piętro
klasa 2b – wych. p. Magda Soroka, sala nr 13
klasa 4a – wych. p. Katarzyna Golik, sala nr 15

II piętro
klasa 4b – wych. p. Magdalena Trzeciak, sala nr 25
klasa 5 – wych. p. Anna Zegar, sala nr 31
klasa 7a – wych. p. Janina Karczewska, sala nr 34


godz. 11:00 – 12:00

Parter
klasa 1c – wych. p. Dorota Dobrowolska, sala gimnastyczna oraz sala nr 1
klasa 3a – wych. p. Anna Jankun, sala nr 3

I piętro
klasa 6b – wych. p. Katarzyna Mazur-Lejman, sala nr 11
klasa 2a – wych. p. Agnieszka Krajewska, sala nr 14

II piętro
klasa 6a – wych. p. Bożena Głaszczka, sala nr 22
klasa 6c – wych. p. Grzegorz Kucharski, sala nr 33
klasa 7b – wych. p. Bernadetta Kubajek, sala nr 35

godz. 13:00 – 14:00

Parter
klasa 3b – wych. p. Teresa Kułak, sala nr 5

I piętro
klasa 1b – wych. p. Aleksandra Białous, sala gimnastyczna oraz sala nr 12

II piętro
klasa 8b – wych. p. Katarzyna Bartys, sala nr 21
klasa 8a – wych p. Iwona Klimaszewska, sala nr 23

klasa 7d – wych. p. Marlena Król, sala nr 32
klasa 7c - wych. p. Agnieszka Borodejuk, sala nr 36
Życzymy Wszystkim spokojnego, zdrowego roku szkolnego.

Dyrekcja Szkoły
5 czerwca 2020 r.

Informacja dla Rodziców dzieci przyjętych do klasy pierwszej szkoły podstawowej 2020/2021

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że zebrania rodziców uczniów przyszłorocznych klas pierwszych odbędą się w dwóch grupach w dniach 22 i 23 czerwca o godz. 17.00. Sekretariat szkoły będzie kontaktował się z Państwem telefonicznie w tej sprawie.

Planowany porządek zebrania:
 • przedstawienie nauczycieli uczących w pierwszej klasie,
 • omówienie programu szkoły,
 • podpisanie umowy kształcenia,
 • sprzedaż podręczników,
 • sprawy organizacyjne.
UWAGA!

W związku z obowiązkiem zachowania zasad bezpieczeństwa sanitarnego, prosimy aby na zabranie przybył tylko jeden rodzic dziecka oraz przypominamy o konieczności posiadania maseczki, rękawiczek ochronnych oraz własnego długopisu.

23 marca 2020 r.

Informacja dla Rodziców dzieci przyjętych do klasy pierwszej szkoły podstawowej 2020/2021

W związku z epidemią w kraju i zamknięciem szkoły wydawanie i podpisywanie umów kształcenia na przyszły rok szkolny obecnie jest niemożliwe.

Planujemy dopełnienie tych formalności na zebraniu 9 czerwca 2020, na które serdecznie zapraszamy.

Jednocześnie informujemy, że czesne w roku szkolnym 2020/2021 wynosić będzie 1500,00 zł miesięcznie.
12 marca 2020 r.

Informacja dla Rodziców dzieci przyjętych do klasy 1 szkoły podstawowej

Uprzejmie prosimy Państwa o wpłacenie wpisowego w wysokości 1500,00 zł na konto szkoły

do dnia 27 marca 2020 r.

Nr konta: 74 1020 1127 0000 1602 0008 5290

Od dnia 27.03.2020 r. dostępne będą umowy kształcenia, które należy wypełnić, podpisać i złożyć w sekretariacie szkoły, a po podpisaniu przez dyrektora odebrać jeden egzemplarz.

Brak dopełnienia powyższych formalności we wskazanym terminie oznaczać będzie rezygnację z kształcenia dziecka w naszej szkole.

Zebranie Rodziców dzieci przyjętych do szkoły odbędzie się 9 czerwca br. o godz. 1700.

Porządek zebrania:
  • przedstawienie nauczycieli uczących w klasach pierwszych,
  • omówienie programu nauczania,
  • sprzedaż podręczników do klasy pierwszej,
  • sprawy organizacyjne.7 lutego 2020 r.

W styczniu , pełni zapału po wyczekanej przerwie świątecznej, powróciliśmy do codziennych obowiązków. Liczyliśmy, że czas do kolejnych ferii szybko zleci… Pierwszy miesiąc Nowego Roku okazał się jednak długi i wymagający. Wystawianie ocen, ostatnie „poprawki”, rady pedagogiczne, zebrania rodziców…

Na osłodę pozostały nam wycieczki, na które z niecierpliwością czekaliśmy. Klasy 4 i 7b obejrzały spektakle w Teatrze Buffo oraz Teatrze Narodowym, a piątoklasiści odwiedzili Muzeum Narodowe i Muzeum Powstania Warszawskiego. Kolejna grupa uczniów udała się na warsztaty kulturowe do British Council. 7a, poza wizytą w Sejmie, aktywnie uczestniczyła w warsztatach z biologii i robotyki w Centrum Nauki Kopernik.

Kiedy młodsi oddawali się szaleństwom balów karnawałowych, starsi postawili na kino i sporą dawkę historii w filmie „1917”.

Wreszcie luty i czas dłuższych, rodzinnych wyjazdów… A po feriach, z nową energią, zaczynamy drugi semestr roku szkolnego!


7 stycznia 2020 r.

Tegoroczny grudzień był magiczny, rozpoczął się wzajemnym obdarowywaniem się upominkami z okazji mikołajek. Uśmiechom i zadowoleniu z wielu niespodzianek nie było końca…

Radość towarzyszyła także całej społeczności szkolnej w związku z Piknikiem Charytatywnym i zbiórką środków finansowych na rzecz Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów”, Ośrodka Adopcyjnego w Otwocku oraz Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Zebraliśmy w sumie 70470 złotych . Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę serdecznie dziękujemy😊. Miłym Gościom zaprezentowaliśmy swoje talenty aktorskie, taneczne, wokalne w spektaklu specjalnie przygotowanym na tę okazję „ Anioły są”.

Mimo intensywnych przygotowań do Pikniku nie mogliśmy zapomnieć o … nauce. W grudniu odbyły się regionalne etapy konkursów kuratoryjnych i liczne konkursy językowe, na których oficjalne wyniki oczekujemy z niecierpliwością.

Wielu klasom udało się wyjechać na ostatnie w tym roku kalendarzowym wycieczki. Odwiedziliśmy British Council, gdzie rozwijaliśmy się językowo, oglądaliśmy sztuki teatralne, w tym te anglojęzyczne, nie omieszkaliśmy odwiedzić także Wilanowa. Ponadto skorzystaliśmy także z oferty kin, warsztatów kulinarnych w Piekarni Grzybki i z oferty zajęć „Domu Spotkań z Historią”.

Klasowe spotkania wigilijne były okazją do integracji, rozmów i skosztowania pysznego, świątecznego jedzenia oraz wysłuchania Koncertu Kolęd pod kierownictwem Pana Jarosława Woźniaka.

Życzyliśmy sobie wszystkiego, co najlepsze w Nowym Roku 2020.2 grudnia 2019 r.

Listopad to już półmetek pierwszego semestru. Nauka w „Białej” idzie pełną parą – uczniowie biorą udział w szkolnym etapie konkursów przedmiotowych, nauczyciele „toną” w papierach, a rodzice tłumnie przybywają na pierwszy w tym roku Dzień Otwarty.

Dziewiątego listopada świętowaliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W sali gimnastycznej obejrzeliśmy wzruszające przedstawienie z udziałem dzieci z klasy 5B.

Z rozmachem obchodziliśmy pierwszy w naszej szkole Dzień Bajki i Postaci Baśniowych. Niektórzy uczniowie, a nawet nauczyciele  byli tak „bajkowi”, że często trudno było ich rozpoznać!

Tuż przed nadejściem zimy, po raz kolejny, z potrzeby serc, zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt. Akcją „Idzie zima, nie zwlekamy, czworonożnym pomagamy” wsparliśmy w tym roku schronisko spod Radomia „Kocham Psisko”.

Listopad obfitował też w wiele bliższych i dalszych wycieczek – odwiedziliśmy Muzeum Polin, Muzeum Narodowe, a także Muzeum Powstania Warszawskiego. Klasy 4, 5Ai B były w Teatrze Lalka oraz w Kinotece, szóstoklasiści eksplorowali Niewidzialną Wystawę, a najstarsi odbyli całodniowe warsztaty kulturowe British Council.

Nie zabrakło również ciekawych spotkań w szkole i poza nią. Najmłodsi rozmawiali o bezpieczeństwie ze Strażą Miejską, a reprezentacja kl. 8C dotarła do gabinetu samego burmistrza Wawra!

Jak co roku, w listopadzie, rozpoczęliśmy próby do największej imprezy szkolnej – grudniowego Pikniku Charytatywnego. Tym razem naszym celem jest zgromadzenie funduszy dla Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów”, Ośrodka Adopcyjnego w Otwocku oraz Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Tuż przed świętami nie zapomnijmy o tych, którzy potrzebują naszej pomocy.


25 listopada 2019 r.

Październik przyniósł nam złotą polską jesień… Z takiej aury korzystaliśmy głównie na przerwach – korytarze pustoszały, a my spędzaliśmy aktywnie czas na boiskach i dziedzińcu szkoły.

Za nami już liczne wycieczki jedno- i wielodniowe. W tym miesiącu wybraliśmy się do, jak zawsze uroczego, Wrocławia. W programie wyjazdów nie mogło zabraknąć chwil zadumy i refleksji, towarzyszących zwiedzaniu obozu koncentracyjnego na Majdanku. Ponadto zwiedzaliśmy liczne muzea, w tym Muzeum Narodowe, Muzeum Sportu i Turystyki czy Galerię Figur Stalowych w Pruszkowie. Klasy 5 ochoczo wybrały się do Teatru Capitol na spektakl „ Wanna Archimedesa”, zaś klasa 4 miała szansę zwiedzić Operę Narodową. Trzecioklasiści mieli okazję wziąć udział w warsztatach muzealnych „ Pies i wilk” zrealizowanych przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Październik przyniósł nam pierwsze możliwości sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w wielu konkursach kuratoryjnych i ogólnopolskich. Nie mniej ważne są osiągnięcia sportowe, w których wzięli udział najstarsi uczniowie naszej szkoły. Niewątpliwym sukcesem było zajęcie przez uczniów klas 7 i 8 V miejsca w Mistrzostwach Warszawy w piłce nożnej.

Brawo Chłopcy! :)

14 października świętowaliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Pokój nauczycielski utonął w kwiatach, słodkościach i … cudownych dekoracjach. Z pewnością był to niezwykły dzień dla całej społeczności szkolnej.

Pod koniec miesiąca społeczność ta powiększyła się o nowych członków – pierwszoklasistów. Życzymy im sukcesów, wspaniałych szkolnych przyjaźni oraz wielu powodów do uśmiechu i radości 😊03 października 2019 r.

Ani się nie obejrzeliśmy, jak minął pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego – wrzesień…

O wakacjach już dawno zapomnieliśmy. W ferworze nauki, przeplatanej różnorakimi wycieczkami, zaczęliśmy odliczanie do kolejnych wolnych dni. Cóż, taka już uczniowska (i nauczycielska? ;-) ) natura… :-)

Wrzesień jest miesiącem, w którym co roku wracamy do historii – wspominamy bohaterstwo walczących za naszą Ojczyznę, ich patriotyzm, tragiczne dzieje… Najstarsi uczniowie pojechali do obozu zagłady na Majdanku, młodsi zwiedzili Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, a także Muzeum Wojska Polskiego. Podczas tych wycieczek młodzież uczyła się otwartości, tolerancji, prawdy, zrozumienia i szacunku, a wszystko po to, aby los minionych pokoleń był przestrogą dla kolejnych.

Ponieważ idea wolontariatu jest nam bardzo bliska, a bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkolnej na rzecz drugiego człowieka stało się już tradycją naszej szkoły – liczną grupą ósmoklasistów stawiliśmy się do pomocy na 41. PZU Maratonie Warszawskim. To był niezapomniany dzień dla miłośników przygody, sportu i niepowtarzalnej atmosfery.

We wrześniu niektórym klasom udało się już wyjechać na dwudniowe wycieczki – klasy 7a, 7b i 8b zwiedziły Kraków i Ojcowski Park Narodowy. Pozostali uczniowie dłuższe wyprawy zaplanowali na wiosnę, a w minionym miesiącu odwiedzali miejsca leżące bliżej Warszawy. Byliśmy w Mazowieckim Parku Krajobrazowym, w Muzeum Sportu, teatrach i kinach.

Ale nawet kiedy byliśmy po prostu…. w szkole, nie narzekaliśmy na nudę. Przecież lekcje naprawdę mogą być przyjemne, a życie ucznia barwne i wesołe. I tego Wam życzymy w tym roku szkolnym. :-)


24 września 2019 r.


ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Zapraszamy Rodziców uczniów klas pierwszych na uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 92, która odbędzie się
30 października 2019 roku
o godz. 1700
w sali gimnastycznej.

Dzieci obowiązuje galowy strój szkolny biało-granatowy.12 września 2019 r.


Zebrania z rodzicami

Klasa
Wychowawca
Data
Godz.
Nr sali
1a
Agnieszka Krajewska
11.09.2019
17.30
3
1b
Magdalena Soroka
12.09.2019
17.30
13
1c
Jolanta Książek
10.09.2019
17.30
4
2a
Anna Jankun
17.09.2019
17.30
14
2b
Teresa Kułak
16.09.2019
17.30
5
3a
Aleksandra Białous
17.09.2019
17.30
12
3b
Dorota Dobrowolska
17.09.2019
17.30
1
4
Anna Zegar
18.09.2019
17.30
2
5a
Bożena Głaszczka
24.09.2019
17.30
15
5b
Katarzyna Mazur-Lejman
18.09.2019
17.30
11
5c
Renata Todorska
16.09.2019
17.30
32
6a
Janina Karczewska
23.09.2019
17.30
35
6b
Kubajek Bernadetta
23.09.2019
17.30
31
6c
Agnieszka Borodejuk
19.09.2019
17.30
34
6d
Marlena Król
24.09.2019
17.30
33
7a
Iwona Klimaszewska
16.09.2019
17.30
23
7b
Katarzyna Bartys
11.09.2019
17.30
21
8a
Anna Sojka
19.09.2019
17.30
22
8b
Beata Jaszczak-Figiel
19.09.2019
17.30
36
8c
Katarzyna Golik
18.09.2019
17.30
25

21 sierpnia 2019 r.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Szanowni Państwo
zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
klasy 4-8
2 września 2019 roku (poniedziałek)
godz.: 900


klasy 1-3
2 września 2019 roku (poniedziałek)
godz.: 120024 czerwca 2019 r.

Czerwiec powoli mija, uroczyście kończymy rok szkolny 2018/2019. To był wyjątkowy rok. Po raz pierwszy w historii pożegnaliśmy dwa roczniki absolwentów – ósmoklasistów oraz uczniów klas trzecich gimnazjum. Tym samym Prywatne Gimnazjum nr 1 zakończyło swoją działalność. Ostatni miesiąc będzie dla szkolnej społeczności niezapomniany. Pierwszy bal naszych absolwentów! Ach, co to był za bal! Suknie prosto z … Paryża ;-), catering znad Dunaju ;-), a jakie nastroje!

Tydzień po tej imprezie nadeszły upragnione wyniki egzaminów. Ach, co to były za wyniki! Młodzież kolejny raz nas nie zawiodła, wierzymy, że z takimi zaświadczeniami OKE dostaną się do upragnionych szkół średnich.

Najpiękniejszą puentą czerwca i całego roku okazało się widowiskowe, wzruszające, zapierające dech w piersiach zakończenie roku szkolnego. Namiastkę tego cudownego wydarzenia zostawiamy Wam w załączonych fotografiach.

Nadeszły wakacje. Zapomnijcie na dwa miesiące o szkole. Odpoczywajcie, łapcie słońce, wspomnienia, widoki. Nawiązujcie przyjaźnie i... do zobaczenia we wrześniu!


12 czerwca 2019 r.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Szanowni Państwo
zakończenie roku szkolnego odbędzie się:
III GIM oraz 7-8 SP
18 czerwca 2019 roku (wtorek)
godz.: 1030


4-6 SP
19 czerwca 2019 roku (środa)
godz.: 900


1-3 SP
19 czerwca 2019 roku (środa)
godz.: 120012 czerwca 2019 r.

Maj to wyczekiwany miesiąc przez uczniów naszej szkoły. Zarówno starsi, jak i młodsi uczestniczą w organizowanych przez wychowawców i opiekunów wycieczkach klasowych. Jak Polska długa i szeroka, tak różnorodne są kierunki majowych wyjazdów. W tym roku przemierzyliśmy Roztocze i Lasy Janowskie, odkrywaliśmy uroki Biebrzy, odpoczywaliśmy aktywnie na Mazurach, odwiedziliśmy Wrocław i okolice, rozkoszowaliśmy się pięknem mazurskiej przyrody, odwiedziliśmy województwo świętokrzyskie i wieś Bałtów oraz kosztowaliśmy oscypka w Zakopanym. Choć różne klasy, kierunki i miejsca, to jednak wszystkim przyświecało wspólne hasło: „Żyj zdrowo, aktywnie i bezpiecznie”

Pozostając nadal wiernymi urokowi Warszawy i okolic, organizowaliśmy wyjścia do Zamku Królewskiego na wybrane przez wychowawców warsztaty oraz zapoznawaliśmy się z różnorodnością i bogactwem roślinności w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie.

Maj to także miesiąc podsumowań konkursów przedmiotowych i olimpiad, które zakończyły się sukcesem dla wielu naszych uczniów, w tym dla Mai- laureatki konkursu fizycznego, Klar i Dominiki- laureatek konkursu polonistycznego, Piotra- laureata konkursu informatycznego, oraz Marty-laureatki konkursu geograficznego. Także wiedza historyczna nie ma tajemnic przed Weroniką z klasy 8a, która została laureatką konkursu historycznego.

3 czerwca 2019 r.

Zebranie dla Rodziców przyszłorocznych klas pierwszych
5 czerwca 2019 roku (środa) o godz. 1700
Zapraszamy


9 maja 2019 r.

Kulminacyjnym momentem roku szkolnego dla uczniów najstarszych klas są oczywiście egzaminy. Ten kwiecień był pod tym względem szczególny – do „boju” egzaminacyjnego przystąpiły bowiem dwa roczniki młodzieży. Ostatni raz w historii naszej szkoły egzamin gimnazjalny pisały klasy trzecie, a po raz pierwszy swoją wiedzę sprawdzali ósmoklasiści. Oczywiście nie obyło się bez odrobiny napięcia i lekkiego stresu wśród dzieci i nauczycieli, ale wszyscy są dobrej myśli i z niecierpliwością czekają na wyniki.

Kiedy najstarsi w galowych strojach i pocie czoła rozwiązywali kończące szkołę testy, młodsi korzystali z wiosennej aury i wraz z wychowawcami odwiedzali najciekawsze miejsca w bliższej i dalszej okolicy szkoły. Jak zawsze pomysłów było tyle, ile klas i zainteresowań! Starsi podążali śladami historii, a dokładniej bohaterów „Kamieni na szaniec”, młodsi postawili na spotkania przyrodnicze – ZOO, przyjazne alpaki w Wawrze, pikniki za miastem…

Teraz, wypoczęci po weekendzie majowym, stajemy na ostatniej prostej… Dni otwarte, wystawianie ocen, dłuższe wyjazdy integracyjne. Do końca roku szkolnego pozostało tylko siedem słonecznych, choć bardzo pracowitych, tygodni. 
9 kwietnia 2019 r.

Marzec upłynął nam nie tylko na wypatrywaniu pierwszych oznak wiosny, był także czasem refleksji i zastanowienia na wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej, szczególnie dla klas 3 i 8. Uczniowie uczestniczyli w corocznych targach edukacyjnych w Pałacu Kultury i Nauki.

Młodsze roczniki z nową energią i zapałem ruszyły na wyjścia integracyjne do kin, muzeów czy do zoo. Niektóre klasy 4 i 5 czerpały wenę twórczą ze spektakli teatralnych w Teatrze ROMA.

Cała społeczność szkolna hucznie przywitała wiosnę 21 marca. W tym dniu odbyły się Konkurs Talentów oraz zabawy na świeżym powietrzu przygotowane przez Samorząd Szkolny. Klasy 4 i 5 zakończyły ten piękny, wiosenny dzień seansem kinowym w falenickim kinie.

Klasa 8b wraz z wychowawcą w ramach edukacji prawnej miała okazję uczestniczyć w inscenizacji rozprawy sądowej dzięki uprzejmości Sądu Okręgowego w Warszawie.

Zaś nauczyciele utrwalali z ogromnym zaangażowaniem zasady udzielania pierwszej pomocy podczas szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

4 marca 2019 r.

Luty to najkrótszy miesiąc w roku szkolnym. Dla nas jednak miniony luty był wyjątkowo krótki, ponieważ tegoroczne ferie zimowe wypadły właśnie w tym miesiącu!  Dlatego zamiast czterech tygodni pilnej nauki i równie „pilnych” wycieczek ;-), mieliśmy zaledwie czternaście dni szkolnych. Z pewnością jednak nie nudziliśmy się ani nie leniliśmy się!

Tuż po feriach klasy 1-3 uczestniczyły w eleganckiej Gali Opery Włoskiej dla dzieci w Filharmonii Narodowej. Klasy czwarte, poza wizytą w Muzeum Etnograficznym (4c), zawitały do Teatru Roma oraz Teatru Syrena. 5b oraz 5c śledziły losy Robinsona Crusoe, a 4a Alicji w Krainie Czarów… Najstarsi uczniowie naszej szkoły gościli w lutym w samym Teatrze Wielkim!

7c postawiła na walentynkowe kino i historię pięknej przyjaźni na końcu świata. Cinema City odwiedziły również klasy 4b i 4c.

Na apelu podsumowującym miniony semestr roku szkolnego Dyrekcja rozdała nagrody laureatom konkursów pozaszkolnych. Jesteśmy dumni z osiągnieć naszych uczniów i wierzymy, że drugi semestr będzie dla nas równie udany.
12 lutego 2019 r.

Styczeń to czas postanowień noworocznych i podsumowań edukacyjnych w związku z zakończeniem pierwszego semestru. Uczniowie naszej Szkoły mogli, po jakżeż pracowitych miesiącach, odetchnąć nieco podczas wycieczek i klasowych wyjść.

Klasa 4b piekła ciasteczka w Akademii Piekarza, klasy 5 i 6 odwiedzały kina i muzea. Najstarsze roczniki realizowały zajęcia laboratoryjne na Politechnice Warszawskiej. Zaś klasa 4c wybrała się edukacyjne na warsztaty o prawach dziecka do Muzeum Żydów Polskich Polin

15 stycznia odbył się ponadto apel, któremu przyświecała idea walki z „mową nienawiści” oraz „hejtem” w sieci. O skutkach, sposobach walki opowiedziała bardzo pouczająco Pani Dyrektor.

Najmłodsi podsumowali swoje wspaniałe semestralne wyniki „ na słodko”, wybierając się do Manufaktury Czekolady. Społeczność szkolna świętowała wspólnie Dzień Babci i Dzień Dziadka, wspaniale bawiła się podczas bali karnawałowych i tanecznym krokiem weszła w czas ferii zimowych.😊
18 stycznia 2019 r.

Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 92 i z Prywatnego Gimnazjum nr 1 już po raz osiemnasty uczestniczyli w zbiórce pieniędzy na rzecz fundacji Jerzego Owsiaka. Szlachetny cel tegorocznej akcji, czyli przekazanie funduszy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, był dla młodzieży impulsem do pracy, wymagającej nie tylko cierpliwości i wytrwałości, ale przede wszystkim ogromnej pasji w realizacji tego wspaniałego dzieła. W efekcie zaangażowanie uczniów zaowocowało uzbieraniem wysokiej kwoty 75 982, 21 zł.

W akcjach WOŚP uczestniczymy od 2001 roku. Wspieranie Fundacji to możliwość kształtowania postaw prospołecznych i budzenia wrażliwości naszych wychowanków. Przygotowujemy uczniów do dojrzałego życia w społeczeństwie, wskazując im potrzebę niesienia bezinteresownej pomocy Kształtujemy takie cechy jak odpowiedzialność, odwaga, otwartość, empatia. Udział w finale WOŚP to też zaspakajanie potrzeby samorealizacji w przyjaznej grupie rówieśników połączonych wspólną ideą.

W ciągu 18 lat współpracy z WOŚP uczyliśmy młodzież okazywania zrozumienia i troski ludziom chorym i poszkodowanym przez los. W tym też celu zorganizowaliśmy w 2017 r. spotkanie z Jerzym Owsiakiem oraz z prof. nauk medycznych, współtwórcą i byłym prezesem WOŚP – Bohdanem Maruszewskim. Postawa osób tak mocno zaangażowanych w pracę na rzecz innych stanowiła i nadal stanowi dla naszych uczniów wzór postępowania zgodnego z najszlachetniejszymi zasadami społecznymi.

Nasze działania dają konkretny efekt. Tylko w ciągu ostatnich 10 lat współpracy z Orkiestrą zebraliśmy do puszek 549 260 zł 54 gr. Poprzedni rok 2018 podsumowaliśmy kwotą 53 038, 16 zł.

Mamy nadzieję, że w następnym Finale WOŚP powtórzymy tegoroczny sukces.
7 stycznia 2019 r.


Tegoroczny grudzień był dla nas wyjątkowo świąteczny!

Rok szkolny 2018/2019 w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 92 jest rokiem jubileuszowym – 25 lat temu po raz pierwszy korytarze i sale wypełnił gwar dziecięcych głosów. I właśnie z tej okazji, w sobotę 8 grudnia, odbyła się uroczystość z udziałem dzieci, rodziców, nauczycieli i wszystkich przyjaciół „Białej”.

Po części artystycznej, w której udział wzięli uczniowie oraz absolwenci, w sali gimnastycznej odbyła się aukcja charytatywna na rzecz fundacji „Wspieramy rozwój IP – CZD”.

Mimo intensywnych przygotowań do jubileuszu, nie mogliśmy zapomnieć o … nauce. W grudniu odbyły się regionalne etapy konkursów kuratoryjnych, na których oficjalne wyniki oczekujemy z niecierpliwością.

Wielu klasom udało się wyjechać na ostatnie w tym roku kalendarzowym wycieczki. 5a, oprócz udziału w warsztatach kulinarnych, zawitała do Biblioteki Multimedialnej, 6a zwiedziła Muzeum Historii Żydów Polskich, a 7a uczestniczyła w interesujących zajęciach fotograficznych. Kolejna grupa uczniów wybrała się też do Muzeum Azji Pacyfiku, a także Muzeum Marii Skłodowskiej – Curie. Tuż przed świętami klasy 6b i 7c wyjechały na „bomb(k)owe” warsztaty i spotkanie z samym Świętym Mikołajem :-).

W grudniu pomogliśmy również potrzebującym psiakom z Przytuliska w Pionkach. Podczas zorganizowanej w szkole zbiórki pieniężnej uzbieraliśmy kwotę 800 zł. Pieniądze te pozwolą na zakup nowych, ciepłych bud dla czworonożnych podopiecznych Pionkowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

4 grudnia 2018 r.


UROCZYSTOŚĆ JUBILEUSZOWA SZKOŁY
 • Uroczystość rozpoczyna się o godz. 10:00 w sali gimnastycznej.
 • Uczniowie-artyści przychodzą do szkoły o godz. 8:30.
 • Pozostali uczniowie przyjeżdżają z rodzicami od godz. 9:30.
 • Dzieci rozbierają się w szatni, a rodzice mogą zostawić okrycia wierzchnie w szatni lub w sali lekcyjnej swego dziecka.
 • Prosimy o parkowanie samochodów w uliczkach od ul. Mrówczej.
 • O ile to możliwe, w związku z brakiem miejsc parkingowych, prosimy o przyjazd z dodatkowym kierowcą lub komunikacją miejską.
 • W czasie uroczystości w sali gimnastycznej znajdują się wybrani uczniowie-artyści, a pozostałe dzieci są w klasach z wychowawcami (mają zaplanowane zajęcia).
 • Po części artystycznej zapraszamy:
  a) na JUBILEUSZOWY TORT i poczęstunek w stołówce szkolnej, sali tanecznej i w kawiarence na I piętrze;
  b) do obejrzenia kronik szkolnych, retrospektywnej wystawy fotograficznej oraz prac plastycznych naszych uczniów;
  c) na aukcję charytatywną w sali gimnastycznej ( ok. 45. minut po zakończeniu części artystycznej)
 • Zachęcamy też do zakupów na „charytatywnych” stoiskach.
 • Do końca uroczystości dyżurować będą:
  a) sekretarz szkoły (sekretariat);
  b) pielęgniarka (gabinet zabiegowy).
 • Zakończenie uroczystości ok. godz.14:30.
ZAPRASZAMY!28 listopada 2018 r.


Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia dla wszystkich Polaków, na stałe wpisała się w nasz szkolny listopadowy kalendarz. W tym roku świętowaliśmy wspólnie podczas uroczystego apelu zaplanowanego na dzień 9 listopada. Momentem kulminacyjnym obchodów 100- lecia niepodległości było wspólnie odśpiewanie 4- zwrotkowego hymnu w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”. Setna rocznica była także wspaniałą okazją do udziału klasy 6 i 7 w wycieczce po Warszawie śladem „Polski Niepodległej”. (…)

Klasy 4 i 5 powędrowały śladami Króla Jana III Sobieskiego do Muzeum w Wilanowie. Warsztaty były dobrą okazją do poznania nie tylko wnętrz letniej rezydencji władcy czy jego sylwetki, ale także kulis życia dworskiego. Ochotnicy mogli przywdziać szaty dworzan Króla Jana III Sobieskiego.

Klasy gimnazjalne podążały w listopadzie śladami bohaterów książki „Kamienie na szaniec”, czyli Zośki, Rudego i Alka. Uczniowie poznali miejsca bliskie bohaterom opisanym przez Aleksandra Kamińskiego, które łączą się bez wątpienia z historią okupowanej Warszawy. Stąd w programie wycieczki nie mogło zabraknąć Liceum im. Stefana Batorego, alei Szucha - Mauzoleum Walki i Męczeństwa, obszarów związanych z akcjami Małego Sabotażu, Akcji pod Arsenałem czy wizyty w Muzeum Więzienia Pawiak.

Listopad upłynął także pod znakiem rozwoju kulturalnego i społecznego. Klasy 4 wybrały się do Teatru Polonia na spektakl „ Nutki pana Kleksa”, zaś klasa 7c wraz z wychowawcą zorganizowała zbiórkę suchej karmy, ubranek i smyczy dla psiaków z pionkowskiego Przytuliska.

Starsze klasy zmagały się z wieloma formami sprawdzenia wiedzy, w tym olimpiadami i konkursami przedmiotowymi. Młodsi zaś ochoczo podejmowali trud zdobywania nowej wiedzy i nowych umiejętności, szczególnie chętnie poprzez gry i zabawy edukacyjne.

Listopad zakończył się „ bardzo słodko” . Klasa IV c wybrała się wraz z wychowawcą do Wytwórni Krówek w Milanówku. Uczniowie zwiedzieli zakład produkcyjny, zobaczyli jak wygląda produkcja słodkości. Dodatkowo projektowali etykiety cukierków i uczyli się ręcznie zwijać swoje własne krówki.

Tymczasem najstarsze klasy świetnie bawiły się podczas andrzejkowej dyskoteki szkolnej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Na wszystkich czekały wróżby i słodki poczęstunek.16 listopada 2018 r.8 listopada 2018 r.


Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, że

12 listopada 2018 r.
jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Dyrekcja Szkoły8 listopada 2018 r.


Szanowni Państwo

Zapraszamy Rodziców na spotkania z nauczycielami:

    13 listopada 2018 r. klasy 4-6 w godz. 1600-1800
    15 listopada 2018 r. klasy 7,8 i III Gim w godz. 1600-1800
31 października 2018 r.


Październik przyniósł nam złotą polską jesień… Z uroków aury korzystaliśmy głównie na przerwach – korytarze pustoszały, boiska zapełniały się dziećmi.

Klasy trzecie gimnazjum mają już za sobą kilkudniową wycieczkę. W tym roku młodzież wybrała się do Lublina. W programie wyjazdu nie mogło zabraknąć chwil zadumy i refleksji, towarzyszących zwiedzaniu obozu koncentracyjnego na Majdanku.

Uczniowie zwiedzili też „Perłę Renesansu”- Zamość. Wycieczka była okazją do powspominania dziewięciu, wspólnie spędzonych w naszej szkole, lat.

Integrowały się też klasy 7c i 6b, podziwiając uroki Kazimierza Dolnego nad Wisłą.

Poloniści, w trosce o rozwój kulturalny naszej młodzieży, zabrali klasy starsze do Teatru Narodowego na „Śluby panieńskie”. Nasza szkoła stanowiła liczną grupę na widowni.

Klasa piąta wybrała się do Och-Teatru na przedstawienie „2 miliony kroków”, a czwarta – na „przepyszne” zajęcia do Akademii Piekarza.

14 października świętowaliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Pokój nauczycielski utonął w kwiatach, słodkościach i … balonach.  Z pewnością był to niezwykły dzień dla całej społeczności szkolnej. Pod koniec miesiąca społeczność ta powiększyła się o nowych członków – pierwszoklasistów. Życzymy im sukcesów, nawiązania wielu szkolnych przyjaźni i aby każdego dnia z uśmiechem przekraczali próg szkoły.
15 października 2018 r.


Serdecznie zapraszamy Rodziców ucznió klas pierwszych szkoły podstawowej na uroczyśtość ślubowania i pasowania na ucznia, która odbędzie się 24 października o godz. 1700 w sali gimnazstycznej.

Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie
2 października 2018 r.


Zanim się obejrzeliśmy, minął pierwszy miesiąc w szkole. Lato pożegnało nas na dobre, ale wakacyjne wspomnienia pozostaną w nas na długo.

Za nami wrześniowe spotkania wychowawców z rodzicami i pierwsze klasowe wycieczki. Klasy starsze postawiły na historię w kinie i, oczywiście, Dywizjon 303, młodsi śledzili losy Ani z Zielonego Wzgórza, a najmłodsi odwiedzili Muzeum Azji i Pacyfiku.

Nie zapomnieliśmy też, rzecz jasna, że sport to zdrowie! Sztafeta dziewczyn nie miała sobie równych we wrześniowych biegach przełajowych.

W kolejny miesiąc wchodzimy pewnym krokiem, a nawet... biegiem. :-)

W weekend najstarsi uczniowie naszej szkoły, jako wolontariusze, uczestniczyli w 40. Maratonie Warszawskim.
02 sierpnia 2018 r.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się:

3 września (poniedziałek)
 • godz. 900 - klasy 4-8 szkoły podstawowej
  oraz klasy III gimnazjum
 • godz. 1200 - klasy 1-3 szkoły podstawowej
11 maja 2018 r.


Zaproszenie
Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów przyszłorocznych klas pierwszych na zebranie organizacyjne, które odbędzie się
5 czerwca o godz. 1700
w sali gimnazstycznej.
W programie:
   - spotkania z wychowawczyniami
   - sprzedaż podręczników
   - sprawy organizacyjne

          Dyrekcja szkołyZaproszenie
Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, która odbędzie się 23 maja o godz. 17.00 w sali gimnastycznej.

Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie
28 kwietnia 2018 r.


Wawerski Przegląd Taneczny

W XXII Wawerskim Przeglądzie Tańca Nowoczesnego organizowanym 21 kwietnia 2018 r. przez Wawerskie Centrum Kultury wzięło udział 6 zespołów tanecznych z klas I-IV.
Wyniki:
II miejsce w kategorii 7-8 lat,
III miejsce w kategorii 7-8 lat,
4 wyróżnienia w grupie 9-10 lat.
Uczniów przygotowywał p. Robert Nadolny.

Gratulujemy
31 stycznia 2018 r.


WOŚP

Najmilsi!

To był piękny, kolorowy i pełny wzajemnej życzliwości dzień – prawdziwy karnawał w środku zimy.

Ślemy Wam wielkie podziękowania i ukłony za granie z nami.

Wspólnie zebraliśmy
53.038,16 zł
oraz walutę obcą i precjoza.


Jesteście wielcy!

Szef Sztabu WOŚP11 października 2017 r.


SZKOŁA DOBREGO WYCHOWANIA.
Z przyjemnością informujemy, że w efekcie konkursowych zmagań nasza szkoła otrzymała tytuł Szkoły Dobrego Wychowania i certyfikatjak również dyplom za zajęcie 1-go miejsca w województwie mazowieckim i 2-go miejsca w ogólnopolskim rankingu "Nowy Sprawdzian Szóstoklasisty z Operonem".
23 sierpnia 2017 r.


RADA PEDAGOGICZNA.
Zapraszamy nauczycieli na radę pedagogiczną

28 sierpnia (poniedziałek) godz. 1000


26 lipca 2017 r.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się:

4 września (poniedziałek)
 • godz. 900 - klasy 4-7 szkoły podstawowej
  oraz klasy II-III gimnazjum
 • godz. 1200 - klasy 1-3 szkoły podstawowej
05 czerwca 2017 r.


Informacja dla rodziców:
Zebranie rodziców uczniów przyszłorocznych klas pierwszych odbędzie się 6 czerwca (wtorek) o godz 1700
27 marca 2017 r.


Informacja dla rodziców:

Zasady wydawania kart ucznia.

W związku z planowanym przez władze m.st. Warszawy od dnia 1 września 2017 r. rozszerzeniem katalogu osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów o dzieci szkół podstawowych i gimnazjów, uprzejmie informujemy:
1. Karty Ucznia – są to nowe spersonalizowane Warszawskie Karty Miejskie o specjalnym nadruku ważne wraz z wgranym uprawnieniem do bezpłatnych przejazdów.

2. Karty te będą wyrabiane przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

3. Karty Ucznia będą wydawane przez Szkoły. Rodzice indywidualnie nie będą musieli zgłaszać się do POP ZTM.

4. Rodzice proszeni są o wypełnienie wniosku (w załączeniu wzór prawidłowo wypełnionego wniosku), do wniosku należy dołączyć aktualne zdjęcie o wymiarach 3.5x4.5 cm (proszę aby zdjęcia były podpisane nazwiskiem). Zdjęcia zostaną zwrócone. Wypełnione wnioski zostaną zebrane przez Szkołę i przekazane ZTM.

5. Jeśli dziecko korzysta ze zniżek wynikających z Karty Warszawiaka, rodzic lub opiekun prawny powinien na wniosku napisać odręcznie adnotację „e-hologram”. Wówczas posiadane uprawnienie do zniżek wynikających z programu zostaną przekodowane na nową kartę.


UWAGA!

Do posiadania Karty Ucznia uprawnieni są wszyscy uczniowie szkół warszawskich, bez względu na miejsce zamieszkania.

Prosimy o zwrot wypełnionych wniosków do sekretariatu do 6 kwietnia 2017 r.


Kliknij aby powiększyć

14 marca 2017 r.

KONKURSY


Z radością informujemy, że w konkursach organizowanych przez MKO aż czworo naszych Uczniów zdobyło tytuły Laureata i dwóch Uczniów tytuły Finalisty.


Serdecznie gratulujemy!ul. Patriotów 347
04-760 Warszawa
e-mail: psp92@szkolaprywatna92.edu.pl
tel.: (22) 812-47-07
fax: (22) 812-40-76
PKO BP: 74 1020 1127 0000 1602 0008 5290
Copyright © 2012-2021 | Powered by Yancoon Lagoon