Świąteczny Piknik Charytatywny
 

Strona główna

Oferujemy

Rekrutacja

Opłaty

Nasze osiągnięcia

Aktualności

Kalendarium

Kadra nauczycielska

Uczniowie

Zajęcia dodatkowe

Piknik charytatywny

Wyniki/Ranking

Kronika Szkoły

Podręczniki

Kontakt

20-lecie Szkoły

25-lecie Szkoły

Do pobrania

Gazetka szkolna

Biuletyn szkolny

RODO

Dokumenty szkoły

Wytyczne MEN, MZ i GIS

Kącik dla Rodzica

Gimnazjum nr 1 historia


Galeria zdjęć


ŚWIĄTECZNY PIKNIK CHARYTATYWNY 2019
 Ludzie to anioły bez skrzydeł. Czy ktoś piękniej niż José Saramago mógłby wyrazić naszą gotowość do pomocy potrzebującym? Słowa portugalskiego pisarza stały się mottem tegorocznego Świątecznego Pikniku Charytatywnego. Spotykaliśmy się 7 XII - Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice i Sympatycy Szkoły, by z entuzjazmem uczestniczyć w kolejnej akcji charytatywnej.

 Na naszej szkolnej scenie przedstawiliśmy niezbite dowody na to, że… ANIOŁY SĄ! Taki tytuł nosił spektakl zaprezentowany Gościom w tym roku. Podstawą scenariusza widowiska stały się wiersze Kazimiery Iłłakowiczówny, Ernesta Brylla, Adama Asnyka i Adama Ziemianina. Słowu towarzyszył śpiew i taniec. W bożonarodzeniowy nastrój wprowadziły nas śpiewające maluchy z klas I- III SP. Starsi stażem artyści z klas IV – VIII zaprezentowali nastrojową opowieść o magii świąt i wierze w siłę dobra. Widzowie usłyszeli znane kolędy. Podziwiali na scenie rozmaite wcielenia aniołów – i te wdzięczne, poruszające się w pointach, i te poważne, w tańcu współczesnym skupione na walce ze złem, i te swojskie, krzeszące ogień obcasami w krakowiaku! Pójdźcie za naszą gwiazdą… - wybrzmiało ze sceny w finale spektaklu.

 I uczynili to nasi Goście, odwiedzając stoiska przygotowane przez poszczególne klasy na korytarzach szkolnych! Mogli skosztować słodkości tam i w kawiarence na I piętrze, a także tradycyjnych dań kuchni polskiej w stołówce szkolnej. Najmłodsi oferowali na sprzedaż wykonane przez siebie prace. W sali gimnastycznej odbyła się aukcja nadzwyczaj atrakcyjnych przedmiotów, o które postarali się Rodzice.

 Dochód z całej imprezy – 70470 zł - przeznaczyliśmy, jak zwykle, na cele charytatywne. Tym razem wspomogliśmy Centrum Rehabilitacji, Edukacji i opieki TPD „Helenów”, Ośrodek Preadopcyjny w Otwocku oraz Fundację Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Zaangażowanie i Gości, i Gospodarzy Pikniku stanowiło wymowną ilustrację do słów José Saramago: I to jest właśnie takie piękne: urodzić się bez skrzydeł i wyhodować je sobie…

Dziękujemy za otwartość i serca gotowe nieść pomoc!


Zobacz zdjęcia z Pikniku 2017/18
Zobacz zdjęcia z Pikniku 2016/17
Zobacz zdjęcia z Pikniku 2015/16
Zobacz zdjęcia z Pikniku 2013/14
Zobacz zdjęcia z Pikniku 2012/13
Zobacz zdjęcia z Pikniku 2011/12
ul. Patriotów 347
04-760 Warszawa
e-mail: psp92@szkolaprywatna92.edu.pl
tel.: (22) 812-47-07
fax: (22) 812-40-76
PKO BP: 74 1020 1127 0000 1602 0008 5290
Copyright © 2012-2021 | Powered by Yancoon Lagoon