Prywatna Szkoła Podstawowa nr 92

20-lecie Szkoły

Biuletyn szkolny

Historia

Szkoła została powołana do życia w dniu 14 czerwca 1994 roku wpisem do ewidencji szkól niepublicznych w Kuratorium Oświaty w Warszawie jako Prywatna Szkoła Podstawowa Nr 92. W roku reformy szkolnej dołączyło do niej Prywatne Gimnazjium Nr 1 wpisane do ewidencji szkół i placówek niepublicznych Gminy Warszawa-Wawer pod datą 24 maja 1999r. Z roku na rok przybywało uczniów. Od 2001 roku Szkoła ma swoją siedzibę w nowo wybudowanym budynku przy ulicy Patriotów 347. Przestronne, wygodne sale lekcyjne, dobrze wyposażone pracownie, pełnowymiarowa sala gimnastyczna zapewniają uczniom i nauczycielom dogodne warunki pracy.

Tradycja

Naszą tradycją stały się uroczyste spotkania całej społeczności szkolnej z rodzicami, przedstawicielami władz lokalnych i środowiska. W grudniu urządzamy Świąteczny Piknik Charytatywny, który jest okazją do prezentacji osiągnięć uczniów w różnych dziedzinach, ich wszechstronnych zainteresowań, umiejętności i wiedzy zdobytych na lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych. Wcześniej ustalamy hasło imprezy, wokół którego koncentrują się przygotowania. Na sali gimnastycznej odbywają się występy, później wszyscy odwiedzają stoiska tematyczne przygotowane przez poszczególne klasy, degustują przygotowane w kuchni szkolnej potrawy. Dochód ze sprzedaży prac plastycznych, ozdób świątecznych, upominków oraz z aukcji cennych przedmiotów podarowanych przez rodziców zostaje w całości przeznaczany na cele charytatywne.

Do stałych imprez w kalendarzu szkolnym należą: ślubowanie uczniów klas I, obchody Dnia Edukacji Narodowej, Turniej Tańca Towarzyskiego i Disco, Pokaz Talentów, koncerty muzyczne, Dzień Mamy i Taty, bal karnawałowy.

Wycieczki

Nie brakuje w naszej szkole interesujących, mądrze zaplanowanych wycieczek - takich, które cieszą z powodu wspólnie spędzanego czasu, ale i uczą. Właściwie przez cały rok planowane są kilkugodzinne wyjścia lub jednodniowe wyjazdy, dostosowane do wieku uczestników i wymagań programowych. Nasi uczniowie odwiedzają wystawy sztuk pięknych, uczestniczą w lekcjach w Muzeum Narodowym i Zamku Królewskim. Biorą udział w zajęciach w pracowni ceramicznej. Nauczyciele stwarzają warunki, by ich wychowankowie stali się aktywnymi uczestnikami życia kulturalnego. Do szczególnie ważnych należą wspólne wieczorne wyjścia do teatru, w których chętnie uczestniczą nie tylko uczniowie, ale i rodzice. Podczas jednodniowych wyjazdów uczniowie zwiedzają swoje miasto i okolice. Do ciekawych pomysłów edukacyjnych należą np. wycieczki "Po Warszawie - śladami Zośki, Alka i Rudego" czy na Lubelszczyznę - do Kozłówki i na Majdanek. Wiosną każda klasa wybiera się na kilkudniową wycieczkę - krajową czy zagraniczną. W ostatnim czasie odwiedziliśmy m.in. Danię, Czechy, Słowację i Litwę.

Sukcesy

Prywatna Szkoła Podstawowa Nr 92 i Prywatne Gimnazjum Nr 1 otrzymały w 2003 roku tytuł. Szkoły z Klasą. Jesteśmy świadomi wynikających z tego faktu obowiązków, ale mamy też pewność, że każdy dzień wspólnej nauki i zabawy potwierdza nasze prawo do szczycenia się tym tytułem.

Rok szk. 2004/2005 był szczególnym sukcesem klas VI, które bardzo dobrze zdały "Sprawdzian po szóstej klasie" zajmując pod względem ilości zdobytych punktów pierwsze miejsce w Warszawie. Podczas gdy średnia dla woj. mazowieckiego wynosiła 27,93 ,a dla powiatu warszawskiego 30,24 - nasi uczniowie uzyskali: 36,43. W roku szk. 2003/2004 nasi szóstoklasiści osiągnęli niewiele gorszy wynik: 34,05. W dalszym ciągu uczniowie klas szóstych uzyskują ze sprawdzianu zewnętrznego wysokie wyniki, dzięki którym szkoła znajduje się w pierwszej dziesiątce rankingu warszawskich szkół podstawowych.

Możemy pochwalić się osiągnięciami w różnych konkursach i zawodach. Z roku na rok przybywa laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz innych o randze międzynarodowej i ogólnopolskiej. Rokrocznie w grupie wyróżnionych w gminnym konkursie recytatorskim "Warszawska Syrenka" znajduje się kilkoro naszych uczniów, a jedna z uczennic zdobyła w nim I miejsce i została wyróżniona w etapie wojewódzkim. Nagrody główne oraz czołowe miejsca na ogólnopolskich przeglądach i festiwalach twórczości teatralnej zdobywa szkolny teatr "GLAN". Szkolne zespoły taneczne wracają z turniejów tańca z workiem pucharów i medali. Nasi uczniowie sięgają po laury sportowe uzyskując tytuły mistrzów i vicemistrzów gminy w piłce siatkowej, biegach przełajowych oraz tytuły mistrzów i vicemistrzów Polski w pływaniu. Ciężka praca przynosi owoce, a te smakują znakomicie...

Szerzej w zakładce NASZE OSIĄGNIĘCIA

e-mail: 92szkola92@wp.pl