Najbliższe wydarzenie:
23-26 listopada 2020 - Dni otwarte dla rodziców (ZDALNE).
   Aktualności
 

Strona główna

Oferujemy

Rekrutacja

Opłaty

Nasze osiągnięcia

Aktualności

Kalendarium

Kadra nauczycielska

Uczniowie

Zajęcia dodatkowe

Piknik charytatywny

Wyniki/Ranking

Kronika Szkoły

Podręczniki

Kontakt

20-lecie Szkoły

Do pobrania

Gazetka szkolna

Biuletyn szkolny

RODO

Dokumenty szkoły

Wytyczne MEN, MZ i GIS


Galeria zdjęć

23 października 2020 r.

Nauczanie zdalne

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,!

zgodnie z decyzją rządu uczniowie klas IV–VIII w okresie od 26 października do 8 listopada 2020 roku przechodzą na nauczanie zdalne. Nauka w klasach I-III odbywa się bez zmian, w trybie stacjonarnym.
9 października 2020 r.

Ślubowanie pierwszoklasistów

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że ze względu na zaostrzenie sytuacji pandemicznej w kraju, zdecydowaliśmy przyspieszyć termin ślubowania pierwszoklasistów oraz zmienić jego formę.

Ślubowanie odbędzie się w najbliższą środę 14 października w godzinach przedpołudniowych w każdej klasie oddzielnie, bez udziału rodziców oraz innych gości.

Prosimy, aby tego dnia dzieci przyszły do szkoły w strojach galowych.1 października 2020 r.

Minął miesiąc, od kiedy „zamaskowani” ;-) wróciliśmy po przerwie do nauki. To nie był zwykły, powakacyjny powrót do codziennych obowiązków. W szkolnych ławkach zasiedliśmy po półrocznej przerwie spowodowanej pandemią i zdalnym nauczaniem. Większość z nas cieszyła się na spotkanie z kolegami i nauczycielami. Część uczniów nawet … stęskniła się za szkołą!

Szybko przyzwyczailiśmy się do nowych wymogów sanitarnych – odstępów, dezynfekowania rąk, przerw spędzanych w maseczkach, a także śniadań w kameralnym gronie klasy…

Wrześniowa pogoda sprzyjała aktywnościom na świeżym powietrzu. Nie tylko przerwy, ale również niektóre lekcje, spędzaliśmy na boisku. Zerknijcie na zdjęcia – klasa 2B ze swoją Wychowawczynią zgłębiła tajniki jogi! Po trudach nauki odnajdują równowagę ciała i umysłu. Nie da się ukryć, że pracy we wrześniu mieliśmy sporo. Nauczyciele sprawdzali, ile zostało w uczniowskich głowach po wiosennych lekcjach na platformie Teams. Testy, kartkówki, diagnozy… Lekko nie było, ale bywało też wesoło i kolorowo. Kończące się lato pożegnaliśmy na żółto i zielono – barwne ubrania pozwoliły nam z uśmiechem powitać kapryśną, jesienną aurę.

Z pewną nieśmiałością ;-) wracamy do tradycji, tak lubianych przez młodzież, wycieczek klasowych. Tegoroczny sezon otworzyła klasa 4A odwiedzając urokliwy Kazimierz Dolny nad Wisłą. Spójrzcie tylko na zdjęcia – uśmiechnięte buzie dzieci, cudowne krajobrazy i słoneczna, jesienna pogoda!

Bardzo liczymy na to, że taki właśnie będzie cały rok szkolny – roześmiany, radosny i pogodny!

28 sierpnia 2020 r.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020-2021

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Za kilka dni, 01.09.2020r., rozpoczniemy nowy rok szkolny, z nadzieją na powrót do szkolnej normalności. Tradycyjną, oficjalną uroczystość zastąpią spotkania klasowe z wychowawcami wg poniższego harmonogramu:

godz. 9:00 – 10:00

Parter
klasa 1a – wych. p. Agnieszka Grabowska, sala gimnastyczna oraz sala nr 2
klasa 2c – wych. p. Jolanta Książek, sala nr 4

I piętro
klasa 2b – wych. p. Magda Soroka, sala nr 13
klasa 4a – wych. p. Katarzyna Golik, sala nr 15

II piętro
klasa 4b – wych. p. Magdalena Trzeciak, sala nr 25
klasa 5 – wych. p. Anna Zegar, sala nr 31
klasa 7a – wych. p. Janina Karczewska, sala nr 34


godz. 11:00 – 12:00

Parter
klasa 1c – wych. p. Dorota Dobrowolska, sala gimnastyczna oraz sala nr 1
klasa 3a – wych. p. Anna Jankun, sala nr 3

I piętro
klasa 6b – wych. p. Katarzyna Mazur-Lejman, sala nr 11
klasa 2a – wych. p. Agnieszka Krajewska, sala nr 14

II piętro
klasa 6a – wych. p. Bożena Głaszczka, sala nr 22
klasa 6c – wych. p. Grzegorz Kucharski, sala nr 33
klasa 7b – wych. p. Bernadetta Kubajek, sala nr 35

godz. 13:00 – 14:00

Parter
klasa 3b – wych. p. Teresa Kułak, sala nr 5

I piętro
klasa 1b – wych. p. Aleksandra Białous, sala gimnastyczna oraz sala nr 12

II piętro
klasa 8b – wych. p. Katarzyna Bartys, sala nr 21
klasa 8a – wych p. Iwona Klimaszewska, sala nr 23

klasa 7d – wych. p. Marlena Król, sala nr 32
klasa 7c - wych. p. Agnieszka Borodejuk, sala nr 36
Życzymy Wszystkim spokojnego, zdrowego roku szkolnego.

Dyrekcja Szkoły
5 czerwca 2020 r.

Informacja dla Rodziców dzieci przyjętych do klasy pierwszej szkoły podstawowej 2020/2021

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że zebrania rodziców uczniów przyszłorocznych klas pierwszych odbędą się w dwóch grupach w dniach 22 i 23 czerwca o godz. 17.00. Sekretariat szkoły będzie kontaktował się z Państwem telefonicznie w tej sprawie.

Planowany porządek zebrania:
 • przedstawienie nauczycieli uczących w pierwszej klasie,
 • omówienie programu szkoły,
 • podpisanie umowy kształcenia,
 • sprzedaż podręczników,
 • sprawy organizacyjne.
UWAGA!

W związku z obowiązkiem zachowania zasad bezpieczeństwa sanitarnego, prosimy aby na zabranie przybył tylko jeden rodzic dziecka oraz przypominamy o konieczności posiadania maseczki, rękawiczek ochronnych oraz własnego długopisu.

23 marca 2020 r.

Informacja dla Rodziców dzieci przyjętych do klasy pierwszej szkoły podstawowej 2020/2021

W związku z epidemią w kraju i zamknięciem szkoły wydawanie i podpisywanie umów kształcenia na przyszły rok szkolny obecnie jest niemożliwe.

Planujemy dopełnienie tych formalności na zebraniu 9 czerwca 2020, na które serdecznie zapraszamy.

Jednocześnie informujemy, że czesne w roku szkolnym 2020/2021 wynosić będzie 1500,00 zł miesięcznie.
12 marca 2020 r.

Informacja dla Rodziców dzieci przyjętych do klasy 1 szkoły podstawowej

Uprzejmie prosimy Państwa o wpłacenie wpisowego w wysokości 1500,00 zł na konto szkoły

do dnia 27 marca 2020 r.

Nr konta: 74 1020 1127 0000 1602 0008 5290

Od dnia 27.03.2020 r. dostępne będą umowy kształcenia, które należy wypełnić, podpisać i złożyć w sekretariacie szkoły, a po podpisaniu przez dyrektora odebrać jeden egzemplarz.

Brak dopełnienia powyższych formalności we wskazanym terminie oznaczać będzie rezygnację z kształcenia dziecka w naszej szkole.

Zebranie Rodziców dzieci przyjętych do szkoły odbędzie się 9 czerwca br. o godz. 1700.

Porządek zebrania:
  • przedstawienie nauczycieli uczących w klasach pierwszych,
  • omówienie programu nauczania,
  • sprzedaż podręczników do klasy pierwszej,
  • sprawy organizacyjne.7 lutego 2020 r.

W styczniu , pełni zapału po wyczekanej przerwie świątecznej, powróciliśmy do codziennych obowiązków. Liczyliśmy, że czas do kolejnych ferii szybko zleci… Pierwszy miesiąc Nowego Roku okazał się jednak długi i wymagający. Wystawianie ocen, ostatnie „poprawki”, rady pedagogiczne, zebrania rodziców…

Na osłodę pozostały nam wycieczki, na które z niecierpliwością czekaliśmy. Klasy 4 i 7b obejrzały spektakle w Teatrze Buffo oraz Teatrze Narodowym, a piątoklasiści odwiedzili Muzeum Narodowe i Muzeum Powstania Warszawskiego. Kolejna grupa uczniów udała się na warsztaty kulturowe do British Council. 7a, poza wizytą w Sejmie, aktywnie uczestniczyła w warsztatach z biologii i robotyki w Centrum Nauki Kopernik.

Kiedy młodsi oddawali się szaleństwom balów karnawałowych, starsi postawili na kino i sporą dawkę historii w filmie „1917”.

Wreszcie luty i czas dłuższych, rodzinnych wyjazdów… A po feriach, z nową energią, zaczynamy drugi semestr roku szkolnego!


7 stycznia 2020 r.

Tegoroczny grudzień był magiczny, rozpoczął się wzajemnym obdarowywaniem się upominkami z okazji mikołajek. Uśmiechom i zadowoleniu z wielu niespodzianek nie było końca…

Radość towarzyszyła także całej społeczności szkolnej w związku z Piknikiem Charytatywnym i zbiórką środków finansowych na rzecz Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów”, Ośrodka Adopcyjnego w Otwocku oraz Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Zebraliśmy w sumie 70470 złotych . Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę serdecznie dziękujemy😊. Miłym Gościom zaprezentowaliśmy swoje talenty aktorskie, taneczne, wokalne w spektaklu specjalnie przygotowanym na tę okazję „ Anioły są”.

Mimo intensywnych przygotowań do Pikniku nie mogliśmy zapomnieć o … nauce. W grudniu odbyły się regionalne etapy konkursów kuratoryjnych i liczne konkursy językowe, na których oficjalne wyniki oczekujemy z niecierpliwością.

Wielu klasom udało się wyjechać na ostatnie w tym roku kalendarzowym wycieczki. Odwiedziliśmy British Council, gdzie rozwijaliśmy się językowo, oglądaliśmy sztuki teatralne, w tym te anglojęzyczne, nie omieszkaliśmy odwiedzić także Wilanowa. Ponadto skorzystaliśmy także z oferty kin, warsztatów kulinarnych w Piekarni Grzybki i z oferty zajęć „Domu Spotkań z Historią”.

Klasowe spotkania wigilijne były okazją do integracji, rozmów i skosztowania pysznego, świątecznego jedzenia oraz wysłuchania Koncertu Kolęd pod kierownictwem Pana Jarosława Woźniaka.

Życzyliśmy sobie wszystkiego, co najlepsze w Nowym Roku 2020.2 grudnia 2019 r.

Listopad to już półmetek pierwszego semestru. Nauka w „Białej” idzie pełną parą – uczniowie biorą udział w szkolnym etapie konkursów przedmiotowych, nauczyciele „toną” w papierach, a rodzice tłumnie przybywają na pierwszy w tym roku Dzień Otwarty.

Dziewiątego listopada świętowaliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W sali gimnastycznej obejrzeliśmy wzruszające przedstawienie z udziałem dzieci z klasy 5B.

Z rozmachem obchodziliśmy pierwszy w naszej szkole Dzień Bajki i Postaci Baśniowych. Niektórzy uczniowie, a nawet nauczyciele  byli tak „bajkowi”, że często trudno było ich rozpoznać!

Tuż przed nadejściem zimy, po raz kolejny, z potrzeby serc, zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt. Akcją „Idzie zima, nie zwlekamy, czworonożnym pomagamy” wsparliśmy w tym roku schronisko spod Radomia „Kocham Psisko”.

Listopad obfitował też w wiele bliższych i dalszych wycieczek – odwiedziliśmy Muzeum Polin, Muzeum Narodowe, a także Muzeum Powstania Warszawskiego. Klasy 4, 5Ai B były w Teatrze Lalka oraz w Kinotece, szóstoklasiści eksplorowali Niewidzialną Wystawę, a najstarsi odbyli całodniowe warsztaty kulturowe British Council.

Nie zabrakło również ciekawych spotkań w szkole i poza nią. Najmłodsi rozmawiali o bezpieczeństwie ze Strażą Miejską, a reprezentacja kl. 8C dotarła do gabinetu samego burmistrza Wawra!

Jak co roku, w listopadzie, rozpoczęliśmy próby do największej imprezy szkolnej – grudniowego Pikniku Charytatywnego. Tym razem naszym celem jest zgromadzenie funduszy dla Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów”, Ośrodka Adopcyjnego w Otwocku oraz Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Tuż przed świętami nie zapomnijmy o tych, którzy potrzebują naszej pomocy.


25 listopada 2019 r.

Październik przyniósł nam złotą polską jesień… Z takiej aury korzystaliśmy głównie na przerwach – korytarze pustoszały, a my spędzaliśmy aktywnie czas na boiskach i dziedzińcu szkoły.

Za nami już liczne wycieczki jedno- i wielodniowe. W tym miesiącu wybraliśmy się do, jak zawsze uroczego, Wrocławia. W programie wyjazdów nie mogło zabraknąć chwil zadumy i refleksji, towarzyszących zwiedzaniu obozu koncentracyjnego na Majdanku. Ponadto zwiedzaliśmy liczne muzea, w tym Muzeum Narodowe, Muzeum Sportu i Turystyki czy Galerię Figur Stalowych w Pruszkowie. Klasy 5 ochoczo wybrały się do Teatru Capitol na spektakl „ Wanna Archimedesa”, zaś klasa 4 miała szansę zwiedzić Operę Narodową. Trzecioklasiści mieli okazję wziąć udział w warsztatach muzealnych „ Pies i wilk” zrealizowanych przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Październik przyniósł nam pierwsze możliwości sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w wielu konkursach kuratoryjnych i ogólnopolskich. Nie mniej ważne są osiągnięcia sportowe, w których wzięli udział najstarsi uczniowie naszej szkoły. Niewątpliwym sukcesem było zajęcie przez uczniów klas 7 i 8 V miejsca w Mistrzostwach Warszawy w piłce nożnej.

Brawo Chłopcy! :)

14 października świętowaliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Pokój nauczycielski utonął w kwiatach, słodkościach i … cudownych dekoracjach. Z pewnością był to niezwykły dzień dla całej społeczności szkolnej.

Pod koniec miesiąca społeczność ta powiększyła się o nowych członków – pierwszoklasistów. Życzymy im sukcesów, wspaniałych szkolnych przyjaźni oraz wielu powodów do uśmiechu i radości 😊03 października 2019 r.

Ani się nie obejrzeliśmy, jak minął pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego – wrzesień…

O wakacjach już dawno zapomnieliśmy. W ferworze nauki, przeplatanej różnorakimi wycieczkami, zaczęliśmy odliczanie do kolejnych wolnych dni. Cóż, taka już uczniowska (i nauczycielska? ;-) ) natura… :-)

Wrzesień jest miesiącem, w którym co roku wracamy do historii – wspominamy bohaterstwo walczących za naszą Ojczyznę, ich patriotyzm, tragiczne dzieje… Najstarsi uczniowie pojechali do obozu zagłady na Majdanku, młodsi zwiedzili Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, a także Muzeum Wojska Polskiego. Podczas tych wycieczek młodzież uczyła się otwartości, tolerancji, prawdy, zrozumienia i szacunku, a wszystko po to, aby los minionych pokoleń był przestrogą dla kolejnych.

Ponieważ idea wolontariatu jest nam bardzo bliska, a bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkolnej na rzecz drugiego człowieka stało się już tradycją naszej szkoły – liczną grupą ósmoklasistów stawiliśmy się do pomocy na 41. PZU Maratonie Warszawskim. To był niezapomniany dzień dla miłośników przygody, sportu i niepowtarzalnej atmosfery.

We wrześniu niektórym klasom udało się już wyjechać na dwudniowe wycieczki – klasy 7a, 7b i 8b zwiedziły Kraków i Ojcowski Park Narodowy. Pozostali uczniowie dłuższe wyprawy zaplanowali na wiosnę, a w minionym miesiącu odwiedzali miejsca leżące bliżej Warszawy. Byliśmy w Mazowieckim Parku Krajobrazowym, w Muzeum Sportu, teatrach i kinach.

Ale nawet kiedy byliśmy po prostu…. w szkole, nie narzekaliśmy na nudę. Przecież lekcje naprawdę mogą być przyjemne, a życie ucznia barwne i wesołe. I tego Wam życzymy w tym roku szkolnym. :-)


24 września 2019 r.


ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Zapraszamy Rodziców uczniów klas pierwszych na uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 92, która odbędzie się
30 października 2019 roku
o godz. 1700
w sali gimnastycznej.

Dzieci obowiązuje galowy strój szkolny biało-granatowy.12 września 2019 r.


Zebrania z rodzicami

Klasa
Wychowawca
Data
Godz.
Nr sali
1a
Agnieszka Krajewska
11.09.2019
17.30
3
1b
Magdalena Soroka
12.09.2019
17.30
13
1c
Jolanta Książek
10.09.2019
17.30
4
2a
Anna Jankun
17.09.2019
17.30
14
2b
Teresa Kułak
16.09.2019
17.30
5
3a
Aleksandra Białous
17.09.2019
17.30
12
3b
Dorota Dobrowolska
17.09.2019
17.30
1
4
Anna Zegar
18.09.2019
17.30
2
5a
Bożena Głaszczka
24.09.2019
17.30
15
5b
Katarzyna Mazur-Lejman
18.09.2019
17.30
11
5c
Renata Todorska
16.09.2019
17.30
32
6a
Janina Karczewska
23.09.2019
17.30
35
6b
Kubajek Bernadetta
23.09.2019
17.30
31
6c
Agnieszka Borodejuk
19.09.2019
17.30
34
6d
Marlena Król
24.09.2019
17.30
33
7a
Iwona Klimaszewska
16.09.2019
17.30
23
7b
Katarzyna Bartys
11.09.2019
17.30
21
8a
Anna Sojka
19.09.2019
17.30
22
8b
Beata Jaszczak-Figiel
19.09.2019
17.30
36
8c
Katarzyna Golik
18.09.2019
17.30
25

21 sierpnia 2019 r.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Szanowni Państwo
zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
klasy 4-8
2 września 2019 roku (poniedziałek)
godz.: 900


klasy 1-3
2 września 2019 roku (poniedziałek)
godz.: 120024 czerwca 2019 r.

Czerwiec powoli mija, uroczyście kończymy rok szkolny 2018/2019. To był wyjątkowy rok. Po raz pierwszy w historii pożegnaliśmy dwa roczniki absolwentów – ósmoklasistów oraz uczniów klas trzecich gimnazjum. Tym samym Prywatne Gimnazjum nr 1 zakończyło swoją działalność. Ostatni miesiąc będzie dla szkolnej społeczności niezapomniany. Pierwszy bal naszych absolwentów! Ach, co to był za bal! Suknie prosto z … Paryża ;-), catering znad Dunaju ;-), a jakie nastroje!

Tydzień po tej imprezie nadeszły upragnione wyniki egzaminów. Ach, co to były za wyniki! Młodzież kolejny raz nas nie zawiodła, wierzymy, że z takimi zaświadczeniami OKE dostaną się do upragnionych szkół średnich.

Najpiękniejszą puentą czerwca i całego roku okazało się widowiskowe, wzruszające, zapierające dech w piersiach zakończenie roku szkolnego. Namiastkę tego cudownego wydarzenia zostawiamy Wam w załączonych fotografiach.

Nadeszły wakacje. Zapomnijcie na dwa miesiące o szkole. Odpoczywajcie, łapcie słońce, wspomnienia, widoki. Nawiązujcie przyjaźnie i... do zobaczenia we wrześniu!


12 czerwca 2019 r.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Szanowni Państwo
zakończenie roku szkolnego odbędzie się:
III GIM oraz 7-8 SP
18 czerwca 2019 roku (wtorek)
godz.: 1030


4-6 SP
19 czerwca 2019 roku (środa)
godz.: 900


1-3 SP
19 czerwca 2019 roku (środa)
godz.: 120012 czerwca 2019 r.

Maj to wyczekiwany miesiąc przez uczniów naszej szkoły. Zarówno starsi, jak i młodsi uczestniczą w organizowanych przez wychowawców i opiekunów wycieczkach klasowych. Jak Polska długa i szeroka, tak różnorodne są kierunki majowych wyjazdów. W tym roku przemierzyliśmy Roztocze i Lasy Janowskie, odkrywaliśmy uroki Biebrzy, odpoczywaliśmy aktywnie na Mazurach, odwiedziliśmy Wrocław i okolice, rozkoszowaliśmy się pięknem mazurskiej przyrody, odwiedziliśmy województwo świętokrzyskie i wieś Bałtów oraz kosztowaliśmy oscypka w Zakopanym. Choć różne klasy, kierunki i miejsca, to jednak wszystkim przyświecało wspólne hasło: „Żyj zdrowo, aktywnie i bezpiecznie”

Pozostając nadal wiernymi urokowi Warszawy i okolic, organizowaliśmy wyjścia do Zamku Królewskiego na wybrane przez wychowawców warsztaty oraz zapoznawaliśmy się z różnorodnością i bogactwem roślinności w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie.

Maj to także miesiąc podsumowań konkursów przedmiotowych i olimpiad, które zakończyły się sukcesem dla wielu naszych uczniów, w tym dla Mai- laureatki konkursu fizycznego, Klar i Dominiki- laureatek konkursu polonistycznego, Piotra- laureata konkursu informatycznego, oraz Marty-laureatki konkursu geograficznego. Także wiedza historyczna nie ma tajemnic przed Weroniką z klasy 8a, która została laureatką konkursu historycznego.

3 czerwca 2019 r.

Zebranie dla Rodziców przyszłorocznych klas pierwszych
5 czerwca 2019 roku (środa) o godz. 1700
Zapraszamy


9 maja 2019 r.

Kulminacyjnym momentem roku szkolnego dla uczniów najstarszych klas są oczywiście egzaminy. Ten kwiecień był pod tym względem szczególny – do „boju” egzaminacyjnego przystąpiły bowiem dwa roczniki młodzieży. Ostatni raz w historii naszej szkoły egzamin gimnazjalny pisały klasy trzecie, a po raz pierwszy swoją wiedzę sprawdzali ósmoklasiści. Oczywiście nie obyło się bez odrobiny napięcia i lekkiego stresu wśród dzieci i nauczycieli, ale wszyscy są dobrej myśli i z niecierpliwością czekają na wyniki.

Kiedy najstarsi w galowych strojach i pocie czoła rozwiązywali kończące szkołę testy, młodsi korzystali z wiosennej aury i wraz z wychowawcami odwiedzali najciekawsze miejsca w bliższej i dalszej okolicy szkoły. Jak zawsze pomysłów było tyle, ile klas i zainteresowań! Starsi podążali śladami historii, a dokładniej bohaterów „Kamieni na szaniec”, młodsi postawili na spotkania przyrodnicze – ZOO, przyjazne alpaki w Wawrze, pikniki za miastem…

Teraz, wypoczęci po weekendzie majowym, stajemy na ostatniej prostej… Dni otwarte, wystawianie ocen, dłuższe wyjazdy integracyjne. Do końca roku szkolnego pozostało tylko siedem słonecznych, choć bardzo pracowitych, tygodni. 
9 kwietnia 2019 r.

Marzec upłynął nam nie tylko na wypatrywaniu pierwszych oznak wiosny, był także czasem refleksji i zastanowienia na wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej, szczególnie dla klas 3 i 8. Uczniowie uczestniczyli w corocznych targach edukacyjnych w Pałacu Kultury i Nauki.

Młodsze roczniki z nową energią i zapałem ruszyły na wyjścia integracyjne do kin, muzeów czy do zoo. Niektóre klasy 4 i 5 czerpały wenę twórczą ze spektakli teatralnych w Teatrze ROMA.

Cała społeczność szkolna hucznie przywitała wiosnę 21 marca. W tym dniu odbyły się Konkurs Talentów oraz zabawy na świeżym powietrzu przygotowane przez Samorząd Szkolny. Klasy 4 i 5 zakończyły ten piękny, wiosenny dzień seansem kinowym w falenickim kinie.

Klasa 8b wraz z wychowawcą w ramach edukacji prawnej miała okazję uczestniczyć w inscenizacji rozprawy sądowej dzięki uprzejmości Sądu Okręgowego w Warszawie.

Zaś nauczyciele utrwalali z ogromnym zaangażowaniem zasady udzielania pierwszej pomocy podczas szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

4 marca 2019 r.

Luty to najkrótszy miesiąc w roku szkolnym. Dla nas jednak miniony luty był wyjątkowo krótki, ponieważ tegoroczne ferie zimowe wypadły właśnie w tym miesiącu!  Dlatego zamiast czterech tygodni pilnej nauki i równie „pilnych” wycieczek ;-), mieliśmy zaledwie czternaście dni szkolnych. Z pewnością jednak nie nudziliśmy się ani nie leniliśmy się!

Tuż po feriach klasy 1-3 uczestniczyły w eleganckiej Gali Opery Włoskiej dla dzieci w Filharmonii Narodowej. Klasy czwarte, poza wizytą w Muzeum Etnograficznym (4c), zawitały do Teatru Roma oraz Teatru Syrena. 5b oraz 5c śledziły losy Robinsona Crusoe, a 4a Alicji w Krainie Czarów… Najstarsi uczniowie naszej szkoły gościli w lutym w samym Teatrze Wielkim!

7c postawiła na walentynkowe kino i historię pięknej przyjaźni na końcu świata. Cinema City odwiedziły również klasy 4b i 4c.

Na apelu podsumowującym miniony semestr roku szkolnego Dyrekcja rozdała nagrody laureatom konkursów pozaszkolnych. Jesteśmy dumni z osiągnieć naszych uczniów i wierzymy, że drugi semestr będzie dla nas równie udany.
12 lutego 2019 r.

Styczeń to czas postanowień noworocznych i podsumowań edukacyjnych w związku z zakończeniem pierwszego semestru. Uczniowie naszej Szkoły mogli, po jakżeż pracowitych miesiącach, odetchnąć nieco podczas wycieczek i klasowych wyjść.

Klasa 4b piekła ciasteczka w Akademii Piekarza, klasy 5 i 6 odwiedzały kina i muzea. Najstarsze roczniki realizowały zajęcia laboratoryjne na Politechnice Warszawskiej. Zaś klasa 4c wybrała się edukacyjne na warsztaty o prawach dziecka do Muzeum Żydów Polskich Polin

15 stycznia odbył się ponadto apel, któremu przyświecała idea walki z „mową nienawiści” oraz „hejtem” w sieci. O skutkach, sposobach walki opowiedziała bardzo pouczająco Pani Dyrektor.

Najmłodsi podsumowali swoje wspaniałe semestralne wyniki „ na słodko”, wybierając się do Manufaktury Czekolady. Społeczność szkolna świętowała wspólnie Dzień Babci i Dzień Dziadka, wspaniale bawiła się podczas bali karnawałowych i tanecznym krokiem weszła w czas ferii zimowych.😊
18 stycznia 2019 r.

Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 92 i z Prywatnego Gimnazjum nr 1 już po raz osiemnasty uczestniczyli w zbiórce pieniędzy na rzecz fundacji Jerzego Owsiaka. Szlachetny cel tegorocznej akcji, czyli przekazanie funduszy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, był dla młodzieży impulsem do pracy, wymagającej nie tylko cierpliwości i wytrwałości, ale przede wszystkim ogromnej pasji w realizacji tego wspaniałego dzieła. W efekcie zaangażowanie uczniów zaowocowało uzbieraniem wysokiej kwoty 75 982, 21 zł.

W akcjach WOŚP uczestniczymy od 2001 roku. Wspieranie Fundacji to możliwość kształtowania postaw prospołecznych i budzenia wrażliwości naszych wychowanków. Przygotowujemy uczniów do dojrzałego życia w społeczeństwie, wskazując im potrzebę niesienia bezinteresownej pomocy Kształtujemy takie cechy jak odpowiedzialność, odwaga, otwartość, empatia. Udział w finale WOŚP to też zaspakajanie potrzeby samorealizacji w przyjaznej grupie rówieśników połączonych wspólną ideą.

W ciągu 18 lat współpracy z WOŚP uczyliśmy młodzież okazywania zrozumienia i troski ludziom chorym i poszkodowanym przez los. W tym też celu zorganizowaliśmy w 2017 r. spotkanie z Jerzym Owsiakiem oraz z prof. nauk medycznych, współtwórcą i byłym prezesem WOŚP – Bohdanem Maruszewskim. Postawa osób tak mocno zaangażowanych w pracę na rzecz innych stanowiła i nadal stanowi dla naszych uczniów wzór postępowania zgodnego z najszlachetniejszymi zasadami społecznymi.

Nasze działania dają konkretny efekt. Tylko w ciągu ostatnich 10 lat współpracy z Orkiestrą zebraliśmy do puszek 549 260 zł 54 gr. Poprzedni rok 2018 podsumowaliśmy kwotą 53 038, 16 zł.

Mamy nadzieję, że w następnym Finale WOŚP powtórzymy tegoroczny sukces.
7 stycznia 2019 r.


Tegoroczny grudzień był dla nas wyjątkowo świąteczny!

Rok szkolny 2018/2019 w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 92 jest rokiem jubileuszowym – 25 lat temu po raz pierwszy korytarze i sale wypełnił gwar dziecięcych głosów. I właśnie z tej okazji, w sobotę 8 grudnia, odbyła się uroczystość z udziałem dzieci, rodziców, nauczycieli i wszystkich przyjaciół „Białej”.

Po części artystycznej, w której udział wzięli uczniowie oraz absolwenci, w sali gimnastycznej odbyła się aukcja charytatywna na rzecz fundacji „Wspieramy rozwój IP – CZD”.

Mimo intensywnych przygotowań do jubileuszu, nie mogliśmy zapomnieć o … nauce. W grudniu odbyły się regionalne etapy konkursów kuratoryjnych, na których oficjalne wyniki oczekujemy z niecierpliwością.

Wielu klasom udało się wyjechać na ostatnie w tym roku kalendarzowym wycieczki. 5a, oprócz udziału w warsztatach kulinarnych, zawitała do Biblioteki Multimedialnej, 6a zwiedziła Muzeum Historii Żydów Polskich, a 7a uczestniczyła w interesujących zajęciach fotograficznych. Kolejna grupa uczniów wybrała się też do Muzeum Azji Pacyfiku, a także Muzeum Marii Skłodowskiej – Curie. Tuż przed świętami klasy 6b i 7c wyjechały na „bomb(k)owe” warsztaty i spotkanie z samym Świętym Mikołajem :-).

W grudniu pomogliśmy również potrzebującym psiakom z Przytuliska w Pionkach. Podczas zorganizowanej w szkole zbiórki pieniężnej uzbieraliśmy kwotę 800 zł. Pieniądze te pozwolą na zakup nowych, ciepłych bud dla czworonożnych podopiecznych Pionkowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

4 grudnia 2018 r.


UROCZYSTOŚĆ JUBILEUSZOWA SZKOŁY
 • Uroczystość rozpoczyna się o godz. 10:00 w sali gimnastycznej.
 • Uczniowie-artyści przychodzą do szkoły o godz. 8:30.
 • Pozostali uczniowie przyjeżdżają z rodzicami od godz. 9:30.
 • Dzieci rozbierają się w szatni, a rodzice mogą zostawić okrycia wierzchnie w szatni lub w sali lekcyjnej swego dziecka.
 • Prosimy o parkowanie samochodów w uliczkach od ul. Mrówczej.
 • O ile to możliwe, w związku z brakiem miejsc parkingowych, prosimy o przyjazd z dodatkowym kierowcą lub komunikacją miejską.
 • W czasie uroczystości w sali gimnastycznej znajdują się wybrani uczniowie-artyści, a pozostałe dzieci są w klasach z wychowawcami (mają zaplanowane zajęcia).
 • Po części artystycznej zapraszamy:
  a) na JUBILEUSZOWY TORT i poczęstunek w stołówce szkolnej, sali tanecznej i w kawiarence na I piętrze;
  b) do obejrzenia kronik szkolnych, retrospektywnej wystawy fotograficznej oraz prac plastycznych naszych uczniów;
  c) na aukcję charytatywną w sali gimnastycznej ( ok. 45. minut po zakończeniu części artystycznej)
 • Zachęcamy też do zakupów na „charytatywnych” stoiskach.
 • Do końca uroczystości dyżurować będą:
  a) sekretarz szkoły (sekretariat);
  b) pielęgniarka (gabinet zabiegowy).
 • Zakończenie uroczystości ok. godz.14:30.
ZAPRASZAMY!28 listopada 2018 r.


Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia dla wszystkich Polaków, na stałe wpisała się w nasz szkolny listopadowy kalendarz. W tym roku świętowaliśmy wspólnie podczas uroczystego apelu zaplanowanego na dzień 9 listopada. Momentem kulminacyjnym obchodów 100- lecia niepodległości było wspólnie odśpiewanie 4- zwrotkowego hymnu w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”. Setna rocznica była także wspaniałą okazją do udziału klasy 6 i 7 w wycieczce po Warszawie śladem „Polski Niepodległej”. (…)

Klasy 4 i 5 powędrowały śladami Króla Jana III Sobieskiego do Muzeum w Wilanowie. Warsztaty były dobrą okazją do poznania nie tylko wnętrz letniej rezydencji władcy czy jego sylwetki, ale także kulis życia dworskiego. Ochotnicy mogli przywdziać szaty dworzan Króla Jana III Sobieskiego.

Klasy gimnazjalne podążały w listopadzie śladami bohaterów książki „Kamienie na szaniec”, czyli Zośki, Rudego i Alka. Uczniowie poznali miejsca bliskie bohaterom opisanym przez Aleksandra Kamińskiego, które łączą się bez wątpienia z historią okupowanej Warszawy. Stąd w programie wycieczki nie mogło zabraknąć Liceum im. Stefana Batorego, alei Szucha - Mauzoleum Walki i Męczeństwa, obszarów związanych z akcjami Małego Sabotażu, Akcji pod Arsenałem czy wizyty w Muzeum Więzienia Pawiak.

Listopad upłynął także pod znakiem rozwoju kulturalnego i społecznego. Klasy 4 wybrały się do Teatru Polonia na spektakl „ Nutki pana Kleksa”, zaś klasa 7c wraz z wychowawcą zorganizowała zbiórkę suchej karmy, ubranek i smyczy dla psiaków z pionkowskiego Przytuliska.

Starsze klasy zmagały się z wieloma formami sprawdzenia wiedzy, w tym olimpiadami i konkursami przedmiotowymi. Młodsi zaś ochoczo podejmowali trud zdobywania nowej wiedzy i nowych umiejętności, szczególnie chętnie poprzez gry i zabawy edukacyjne.

Listopad zakończył się „ bardzo słodko” . Klasa IV c wybrała się wraz z wychowawcą do Wytwórni Krówek w Milanówku. Uczniowie zwiedzieli zakład produkcyjny, zobaczyli jak wygląda produkcja słodkości. Dodatkowo projektowali etykiety cukierków i uczyli się ręcznie zwijać swoje własne krówki.

Tymczasem najstarsze klasy świetnie bawiły się podczas andrzejkowej dyskoteki szkolnej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Na wszystkich czekały wróżby i słodki poczęstunek.16 listopada 2018 r.8 listopada 2018 r.


Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, że

12 listopada 2018 r.
jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Dyrekcja Szkoły8 listopada 2018 r.


Szanowni Państwo

Zapraszamy Rodziców na spotkania z nauczycielami:

    13 listopada 2018 r. klasy 4-6 w godz. 1600-1800
    15 listopada 2018 r. klasy 7,8 i III Gim w godz. 1600-1800
31 października 2018 r.


Październik przyniósł nam złotą polską jesień… Z uroków aury korzystaliśmy głównie na przerwach – korytarze pustoszały, boiska zapełniały się dziećmi.

Klasy trzecie gimnazjum mają już za sobą kilkudniową wycieczkę. W tym roku młodzież wybrała się do Lublina. W programie wyjazdu nie mogło zabraknąć chwil zadumy i refleksji, towarzyszących zwiedzaniu obozu koncentracyjnego na Majdanku.

Uczniowie zwiedzili też „Perłę Renesansu”- Zamość. Wycieczka była okazją do powspominania dziewięciu, wspólnie spędzonych w naszej szkole, lat.

Integrowały się też klasy 7c i 6b, podziwiając uroki Kazimierza Dolnego nad Wisłą.

Poloniści, w trosce o rozwój kulturalny naszej młodzieży, zabrali klasy starsze do Teatru Narodowego na „Śluby panieńskie”. Nasza szkoła stanowiła liczną grupę na widowni.

Klasa piąta wybrała się do Och-Teatru na przedstawienie „2 miliony kroków”, a czwarta – na „przepyszne” zajęcia do Akademii Piekarza.

14 października świętowaliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Pokój nauczycielski utonął w kwiatach, słodkościach i … balonach.  Z pewnością był to niezwykły dzień dla całej społeczności szkolnej. Pod koniec miesiąca społeczność ta powiększyła się o nowych członków – pierwszoklasistów. Życzymy im sukcesów, nawiązania wielu szkolnych przyjaźni i aby każdego dnia z uśmiechem przekraczali próg szkoły.
15 października 2018 r.


Serdecznie zapraszamy Rodziców ucznió klas pierwszych szkoły podstawowej na uroczyśtość ślubowania i pasowania na ucznia, która odbędzie się 24 października o godz. 1700 w sali gimnazstycznej.

Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie
2 października 2018 r.


Zanim się obejrzeliśmy, minął pierwszy miesiąc w szkole. Lato pożegnało nas na dobre, ale wakacyjne wspomnienia pozostaną w nas na długo.

Za nami wrześniowe spotkania wychowawców z rodzicami i pierwsze klasowe wycieczki. Klasy starsze postawiły na historię w kinie i, oczywiście, Dywizjon 303, młodsi śledzili losy Ani z Zielonego Wzgórza, a najmłodsi odwiedzili Muzeum Azji i Pacyfiku.

Nie zapomnieliśmy też, rzecz jasna, że sport to zdrowie! Sztafeta dziewczyn nie miała sobie równych we wrześniowych biegach przełajowych.

W kolejny miesiąc wchodzimy pewnym krokiem, a nawet... biegiem. :-)

W weekend najstarsi uczniowie naszej szkoły, jako wolontariusze, uczestniczyli w 40. Maratonie Warszawskim.
02 sierpnia 2018 r.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się:

3 września (poniedziałek)
 • godz. 900 - klasy 4-8 szkoły podstawowej
  oraz klasy III gimnazjum
 • godz. 1200 - klasy 1-3 szkoły podstawowej
11 maja 2018 r.


Zaproszenie
Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów przyszłorocznych klas pierwszych na zebranie organizacyjne, które odbędzie się
5 czerwca o godz. 1700
w sali gimnazstycznej.
W programie:
   - spotkania z wychowawczyniami
   - sprzedaż podręczników
   - sprawy organizacyjne

          Dyrekcja szkołyZaproszenie
Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, która odbędzie się 23 maja o godz. 17.00 w sali gimnastycznej.

Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie
28 kwietnia 2018 r.


Wawerski Przegląd Taneczny

W XXII Wawerskim Przeglądzie Tańca Nowoczesnego organizowanym 21 kwietnia 2018 r. przez Wawerskie Centrum Kultury wzięło udział 6 zespołów tanecznych z klas I-IV.
Wyniki:
II miejsce w kategorii 7-8 lat,
III miejsce w kategorii 7-8 lat,
4 wyróżnienia w grupie 9-10 lat.
Uczniów przygotowywał p. Robert Nadolny.

Gratulujemy
31 stycznia 2018 r.


WOŚP

Najmilsi!

To był piękny, kolorowy i pełny wzajemnej życzliwości dzień – prawdziwy karnawał w środku zimy.

Ślemy Wam wielkie podziękowania i ukłony za granie z nami.

Wspólnie zebraliśmy
53.038,16 zł
oraz walutę obcą i precjoza.


Jesteście wielcy!

Szef Sztabu WOŚP11 października 2017 r.


SZKOŁA DOBREGO WYCHOWANIA.
Z przyjemnością informujemy, że w efekcie konkursowych zmagań nasza szkoła otrzymała tytuł Szkoły Dobrego Wychowania i certyfikatjak również dyplom za zajęcie 1-go miejsca w województwie mazowieckim i 2-go miejsca w ogólnopolskim rankingu "Nowy Sprawdzian Szóstoklasisty z Operonem".
23 sierpnia 2017 r.


RADA PEDAGOGICZNA.
Zapraszamy nauczycieli na radę pedagogiczną

28 sierpnia (poniedziałek) godz. 1000


26 lipca 2017 r.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się:

4 września (poniedziałek)
 • godz. 900 - klasy 4-7 szkoły podstawowej
  oraz klasy II-III gimnazjum
 • godz. 1200 - klasy 1-3 szkoły podstawowej
05 czerwca 2017 r.


Informacja dla rodziców:
Zebranie rodziców uczniów przyszłorocznych klas pierwszych odbędzie się 6 czerwca (wtorek) o godz 1700
27 marca 2017 r.


Informacja dla rodziców:

Zasady wydawania kart ucznia.

W związku z planowanym przez władze m.st. Warszawy od dnia 1 września 2017 r. rozszerzeniem katalogu osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów o dzieci szkół podstawowych i gimnazjów, uprzejmie informujemy:
1. Karty Ucznia – są to nowe spersonalizowane Warszawskie Karty Miejskie o specjalnym nadruku ważne wraz z wgranym uprawnieniem do bezpłatnych przejazdów.

2. Karty te będą wyrabiane przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

3. Karty Ucznia będą wydawane przez Szkoły. Rodzice indywidualnie nie będą musieli zgłaszać się do POP ZTM.

4. Rodzice proszeni są o wypełnienie wniosku (w załączeniu wzór prawidłowo wypełnionego wniosku), do wniosku należy dołączyć aktualne zdjęcie o wymiarach 3.5x4.5 cm (proszę aby zdjęcia były podpisane nazwiskiem). Zdjęcia zostaną zwrócone. Wypełnione wnioski zostaną zebrane przez Szkołę i przekazane ZTM.

5. Jeśli dziecko korzysta ze zniżek wynikających z Karty Warszawiaka, rodzic lub opiekun prawny powinien na wniosku napisać odręcznie adnotację „e-hologram”. Wówczas posiadane uprawnienie do zniżek wynikających z programu zostaną przekodowane na nową kartę.


UWAGA!

Do posiadania Karty Ucznia uprawnieni są wszyscy uczniowie szkół warszawskich, bez względu na miejsce zamieszkania.

Prosimy o zwrot wypełnionych wniosków do sekretariatu do 6 kwietnia 2017 r.


Kliknij aby powiększyć

14 marca 2017 r.

KONKURSY


Z radością informujemy, że w konkursach organizowanych przez MKO aż czworo naszych Uczniów zdobyło tytuły Laureata i dwóch Uczniów tytuły Finalisty.


Serdecznie gratulujemy!ul. Patriotów 347
04-760 Warszawa
e-mail: psp92@szkolaprywatna92.edu.pl
tel.: (22) 812-47-07
fax: (22) 812-40-76
PKO BP: 74 1020 1127 0000 1602 0008 5290
Copyright © 2012-2020 | Powered by Yancoon Lagoon